Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Suriye: ABD Suriye'deki Cinayetlerine Son Vermeli
Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı, ABD komutasında uluslararası kanun ve kararlara aykırı olarak teşkil edilen koalisyonun Suriye ve masum sivillere karşı saldırılarına son vermesi için Birleşmiş Milletler ve Güvenlik Konseyini bir kez daha göreve çağırdı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-10-2017 09:12 - 119 Okunma
SANA haber ajansının bildirdiğine göre; Suriye Dışişleri Bakanlığı dün BM Genel Sekreteri ve BMGK Başkanına gönderdiği eş iki resmi mektubunda; ABD koalisyonunun Suriye’nin egemenliğine ve masum sivil vatandaşlara karşı sistematik olarak tekrarlanan saldırılarına ışık tuttu.
 
Koalisyon uçaklarının son olarak 23 Ekim tarihinde Deyr ez Zor kentinin sivil yerleşim alanlarından Kusur semtini vahşice füzelerle bombaladığına dikkat çeken bakanlık; bu vahşetiyle masum sivil vatandaşlara yönelik insanlık suçu ve savaş suçu niteliği taşıyan katliamlarına bir yenisini daha eklediğini belirtti. Bakanlık koalisyonun bu kanlı katliamında geneli çocuk ve kadınlardan olmak üzere 14 sivil vatandaşın şehit, 40’tan fazla vatandaşın da yaralı düştüklerini kaydetti.
 
Bu saldırıların Suriye’de insani durumların kötüye tırmanmasına yol açtığı katkıya dikkat çeken bakanlık; bu katliamın insan hakları ve insani durumlar çığırtkanları koalisyon devletlerinin gerçek yüzünü ortaya koyduğuna vurgu yaptı.
 
Bakanlık, ABD koalisyonu tarafından füzelerle hedef alınan Kusur semtinde ne IŞİD ne de başka hiçbir terör varlığının bulunmadığına vurgu yaparken, bunun ABD ve koalisyonunun sistematik yıkıcı ve katliamcı hedefini bir kez daha ortaya koyduğunun altını çizdi.
 
ABD ve koalisyon güçleri ile IŞİD arasındaki bağlantı ve koordinasyonun birçok kez görüntülerle kanıtlandığına dikkat çeken bakanlık; dolayısıyla iddia edildiği gibi bu koalisyonun IŞİD’e karşı savaşmadığını, tek amacının Suriye’de savaş süresinin uzaması ve Suriye ordusunun IŞİD’e karşı savaşını engellemek olduğunun besbelli ortada olduğunun altını çizdi.
 
Bakanlık resmi mektubunda ABD ve desteklediği silahlı grupların Rakka kentindeki IŞİD’li teröristleri Suriye ordusu ile çatışmalara girmeleri amacıyla onları sıcak bölgelere aktardıklarına dikkat çekti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-10-2017 09:12 - 119 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
13-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım