Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Suriye Halkı Annan Planını Destekliyor
Suriye’de Demokratik Değişim için Ulusal Koordinasyon Kurulu adlı muhalif grubun Başkanı Heysem Menna, halkın yüzde 90’ının Annan planının başarılı olmasını istediğini açıkladı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
03-05-2012 17:07 - 493 Okunma

Suriye’de Demokratik Değişim için Ulusal Koordinasyon Kurulu adlı muhalif grubun Başkanı Heysem Menna, halkın yüzde 90’ının Annan planının başarılı olmasını istediğini açıkladı.

El Alem televizyonuna demeç veren Ulusal Koordinasyon Kurulu Başkanı Heysem Menna, Suriye halkının yüzde 90’ının Annan planının başarıya ulaşmasını ve şiddetin sona ermesini istediğini belirterek bazılarının ise yabancı güçlerin tahrikiyle Annan planını baltalamaya çalıştığını söyledi.

“BM Suriye Özel Temsilcisi Kofi Annan’ın planının zayıf olduğunu söyleyenler silahlı saldırılar düzenleyenlerdir” diyen Ulusal Koordinasyon Kurulu Başkanı Heysem Menna, Suriye içindeki bazı grupların, bazı bölge ülkelerinin ve uluslar arası güçlerin Annan planını sabote etmeye çalıştığını ifade etti.

Heysem Menna, “Suriye, büyük devletlerle uzlaşmak, Arap Birliği içerisindeki ihtilafları ortadan kaldırmak  ve meseleye siyasi bir çözüm bulmak için BM Özel Temsilcisi Kofi Annan’ın planını kabul etti. Devam etmekte olan şiddet ise ülkeyi belirsiz bir geleceğe sürüklüyor” dedi.

Bazılarının Annan planını başarısızlığa uğratmak için silaha başvurduğunu belirten Menna, “bu silahlı gruplar bölük pürçük ve birbirinden ayrıdır. Bu gruplardan bazılarının ise siyasi açıdan kontrolü mümkün değildir. Bunlar kendilerini mali açıdan destekleyen dış güçlere bağlıdır” dedi.

Ulusal Koordinasyon Kurulu Başkanı Heysem Menna, Suriye’deki bazı silahlı grupların ilan edilen ateşkese bağlı kalabileceğini; ancak bazılarının ise çatışma ve kargaşanın sürmesinden yana olduğunu söyledi. 

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
03-05-2012 17:07 - 493 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
19-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım