Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Suriye Halkı Evrensel Terör ve Radikal İdeolojiye Karşı Mücadele Veriyor
Suriye Baş Müftüsü, Suriye halkının terörizm karşısındaki son 6 yıllık direnişi ile gerçekte bölge ve dünya istikrar ve güvenliğini savunduğunu bildirdi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
04-01-2017 13:41 - 272 Okunma
Suriye Baş Müftüsü Ahmet Bedrettin Hassun Suriye’de geçekleri yakından görmek ve Batılı medya araçlarının Suriye’ye ilişkin asılsız haberlerini deşifre etme amacıyla ziyarette bulunan Papaz David Smith başkanlığında Avustralyalı kilise heyeti ile bir araya geldi.
 
Baş Müftü Hassun Suriye halkının lideri ve ordusu etrafında birleşerek, altı yıla aşkın süredir dünyanın bir çok devletinin desteklediği evrensel terör ve radikal ideolojiye karşı şanlı bir mücadele verdiğini belirtti. Hassun Suriye’nin ordusu ve halkıyla sadece kendisini değil, bölge halkları ve tüm dünyayı radikal terör ve ideolojiye karşı savunduğunun altını çizdi.
 
Suriye ve halkına yönelik terör savaşına eş zamanlı olarak belli başlı devlet rejimleri ve medya araçlarının geçekleri çarpıtıp dünya kamuoyunu kandırdıklarına dikkat çeken Hassun; Suriye’yi ziyaret eden heyetlerin, gördükleri gerçekleri tarafsız bir şekilde kendi kamuoylarına ve dünya halklarına aktarmalarının önemini ifade etti.
 
Suriye Baş Müftüsü Hassun terörü destekleyen ya da radikal ideolojiye sahip cemaatlere ev sahipliği yapıp kontrol altında tutabileceklerini düşünen devletleri bu terör ve tekfirci ideolojinin tehlikesine karşı uyardı.
 
Hassun ABD ve müttefikleri devletlerin Suriye’ye uyguladığı ekonomik yaptırımlarında masum sivil insanların yaşamını nasıl olumsuz etkilediğine de ışık tuttu.
 
Konuk heyet başkanı Smith ise ziyaretleri sırasında gördükleri gerçekleri Avustralya halkı ve dünya halklarına taşımak için ellerinden gelen her gayreti göstereceklerini ifade ederken, Suriye’de Müslümanlar ve Hıristiyanlar arasında gördüğü dayanışma ve kardeşliğin de takdire şayan olduğunun altını çizdi. Smith Suriye halkının teröre karşı verdiği mücadeleyi de övdü.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
04-01-2017 13:41 - 272 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
22-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım