Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Suriye ordusu kontrol alanını genişletiyor
Suriye ordusu güçleri,teröre karşı operasyonlarında dün stratejik öneme sahip tepeleri IŞİD’ten kurtarıp kontrollerine alırlarken, muhtelif bölgelerde çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiler.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
24-08-2017 08:20 - 97 Okunma
Askeri bir kaynak Suriye ordu birliklerinin Hama kırsalının doğusu Cena el Ulbavi Beldesi ekseninde çembere alınmış IŞİD’ çetelerine karşı yoğun ve nitelikli operasyonlarda bulunduklarını belirtti. Kaynak operasyonda IŞİD’in ana karargahı Ukeyrebbat Beldesinin kuzeyinde yer alan ve bölgede stratejik öneme sahip olan Mhassa Tepesinin terörden kurtarıp kontrollerine aldıklarına dikkat çekti.
 
Tepenin arama tarama operasyonundan geçirilmesiyle onlarca bomba düzeneği ve mayının etkisiz hale getirildiğini ifade eden kaynak; tepede IŞİD’e ait birçok karargah ve tünelin içinde muhtelif tür silah ve ekipmana el konulduğunu söyledi.
 
Öte yandan Suriye Hava güçlerinin de Rus hava güçleri ile işbirliği içinde Deyrezzor’un Makabir’in civarları, Serda yolu, Alluş Tepesi ve Panorama yakınlarında IŞİD’in mevki ve ikmal hatlarını hedef aldıklarını belirten askeri bir kaynak; hava operasyonlarında 15 teröristin ölü, birçok teröristin de yaralı düşürüldüğünü söyledi. Kaynak aynı zamanda bir kısmı ağır silahlarla donatılmış muhtelif tür araçların imha edildiğini sözlerine ekledi.
 
Askeri kaynak; ordu birliklerinin destekçi güçlerle işbirliği içinde Homs kırsalının doğusu Taybe, Taybe Kalesi, Dahr el Hamra, Saydet el Sın, Doğu Latum, Batı Latum, Şeyh İbrahim, Kıbab el Frensiye, Kasr el Hıyr el Şarki ve el Suk köy ve beldelerini kontrollerine ele geçirdiklerini belirtti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
24-08-2017 08:20 - 97 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
18-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım