Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Suudi Arabistan'da skandal: Filistin direnişi hedef gösterildi!
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da düzenlenen ve Millî Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin de katıldığı "İslam Ülkeleri Terörle Mücadele Koalisyonu Savunma Bakanları Toplantısı"nda, Filistin direnişi hedef alındı. Skandala Siyonist İsrail Rejimi Ordu Sözcüsü Avichay Adrae'den övgü geldi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-11-2017 06:51 - 89 Okunma
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da düzenlenen "İslam Ülkeleri Terörle Mücadele Koalisyonu Savunma Bakanları Toplantısı"nda büyük bir skandala imza atıldı.
 
Türkiye'nin de aralarında bulunduğu İslam ülkelerinin Savunma Bakanları'nın katıldığı toplantıda Filistin direnişi hedef alındı.
 
FİLİSTİN DİRENİŞİNE TERÖR YAFTASI
 
Filistin direnişini terörist olarak gördüğünü her fırsatta ifade eden Suudi Arabistan'ın başkentinde gerçekleşen toplantıda 'Terörle mücadele' başlıklı bir video izletildi. Söz konusu videoda Filistinli direnişçilere de yer verilirken direnişçiler terörist olarak lanse edildi.
 
SİYONİST SÖZCÜDEN ÖVGÜ GECİKMEDİ
 
Riyad'da gerçekleştirilenİslam Ülkeleri Terörle Mücadele Koalisyonu Savunma Bakanları Toplantısı'nda imza atılan skandala Siyonist İsrail Rejimi Ordu Sözcüsü Avichay Adrae'den övgü geldi.
 
Siyonist sözcü, Riyad'da imza atılan skandalı "Araplar da artık doğruyu görmeye ve söylemeye başladı" ifadeleriyle değerlendirdi.
 
NETENYAHU, 'İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDEYİZ' DEMİŞTİ
 
"İslam Ülkeleri Terörle Mücadele Koalisyonu Savunma Bakanları Toplantısı"nın düzenlendiği Suudi Arabistan'da yöneticiler Filistin direnişini sık sık hedef alıyor. Direnişin lokomotifi durumundaki Hamas aleyhine de açıklamalarda bulunan Suudi Arabistan'ın özellikle son süreçte Siyonist İsrail Rejimi ile ilişkilerini geliştirdiği de biliniyor.
 
Son süreçte İsrail Enerji Bakanı'nın, Suudi Arabistan ile ülkesinin İran'a karşı 'gizli iletişim halinde olduğunu' söylemesi ve İsrail Rejimi Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun 'Arap ülkeleriyle iş birliği içinde olduklarını' doğrulaması İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkiyi gözler önüne seren örnekler olarak görülüyor.
 
İŞTE KOALİSYONA ÜYE ÜLKELER
 
Terörizmle Mücadele İslam Askeri Koalisyonu, Türkiye dahil 40 ülkenin katılımıyla 2015 tarihinde kuruldu. Üye ülkeler Afganistan, Bahreyn, Bangladeş, Benin, BAE, Brunei, Burkina Faso, Cibuti, Çad, Fas, Fildişi Sahili, Filistin, Gambiya, Gabon, Gine, Gine Bissau, Katar , Komorlar Birliği, Kuveyt, Libya, Lübnan, Maldivler, Malezya, Mali, Mısır , Moritanya, Nijer, Nijerya, Pakistan , Senegal, Sierra Leone, Somali, Sudan, Suudi Arabistan, Togo, Tunus, Türkiye, Uganda, Umman, Ürdün ve Yemen.
 
Öte yandan Terörizmle Mücadele İslam Askeri Koalisyonu'nda Almanya , ABD, Avustralya, İngiltere, Çin Halk Cumhuriyeti, Fransa, İspanya, İtalya, Kanada ve Yeni Zelanda da ortak ülke olarak süreçte yer alıyor.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-11-2017 06:51 - 89 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
19-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım