Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Suudi Rejim Yemen Halkını Dize Getirebilmek İçin Veba Hastalığını Yayıyor
Ensarullah Siyasi Komisyonu üyesi zorba Suudi İttifakının Yemen'de hastalıkların artması için çabaladığını açıkladı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
16-08-2017 08:59 - 111 Okunma
Ensarullah Siyasi Komisyonu üyesi Seyfullah Şami, El Ahd Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; Suudi İttifakının Yemen'de gerçekleştirmeyi başardığı hedefleri sadece; kan dökmek, Yemen'i yerle bir etmek ve ülkedeki tüm canlıları yok etmek oldu.
 
Ayrıca şöyle ekledi; Zorba Suudi İttifakı Yemen'in tüm altyapısını yok etti. Denizlerden tutun, yeryüzünden gökyüzüne kadar Yemen'i abluka altına aldı. Ve bu konu ülkede hastalıkların, özellikle de vebanın yayılmasına neden oldu.
 
Şami açıklamanın devamında Yemen Sağlık Bakanlığı'nın sahip olduğu tüm imkanlarla vebanın yayılmasını önlemeye çabaladığını vurgulayarak, Yemen'e uygulanan ambargonun, bu hastalıktan kaynaklanan ölümlere ve hastalığa yakalananların artışında çok büyük etkisi olduğunu söyledi.
 
Ensarullah Siyasi Komisyonu üyesi: Zorba Suudi İttifakı kasten Yemen'de hastalıkların artması için çabalıyor ve hastalara gereken müdahalenin yapılmasına engel oluyor.
 
Ayrıca şöyle ekledi; İşgalci Suudi İttifakı savaş meydanında Yemen halkını dize getirmeyi başaramadığı için halkı hastalıklarla dize getirmeyi amaçlıyor.
 
Şami birçok uluslararası kuruluşların, bağlı oldukları devletlerin siyasetlerine göre hareket ettiğini vurgulayarak, bu devlet ve kuruluşların büyük kısmının da zorba Suudi İttifakı tarafından desteklendiğini belirtti ve bu açıdan da hastalıklarla savaşmak için hiçbir eylemde bulunmadıklarını söyledi.
 
Uluslararası Sağlık Kuruluşu Pazartesi günü yayınladığı son raporunda, Yemen'de vebaya yakalananların sayısının yarım milyonu aştığını ve yaklaşık 2 bin kişinin de bu bulaşıcı hastalığa yakalanarak hayatını kaybettiğini açıkladı.
 
Yemen'e saldırıların başlamasından bu yana 10 binden fazla sivil yaşamını yitirdi. Çatışmalar sonucu 25 milyonluk nüfusa sahip olan ülke insanlarının 3 milyonu ev ve yurtlarından göç etti.
 
Birleşmiş Milletler’in istatistiklerine göre 7 milyon Yemen vatandaşı yeterli miktarda yiyeceğe sahip değil. Bunların 2 milyonu çocuk olup, yeterli beslenememelerinden dolayı eziyet çekiyor ve zor şartlarda yaşıyorlar.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
16-08-2017 08:59 - 111 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
22-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım