Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Suudileri kızdıran Film "Çölün Kralı"
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
13-12-2013 09:34 - 2397 Okunma

Suudi Krallığının tarihini anlatan "Çölün Kralı" film Londra'da vizyona girdi.Ünlü İngiliz oyuncu Bill Fellows ve Fabio Testi’nin de başrolleri paylaştığı film, Suudi Arabistan hükümeti tarafından şiddetle eleştirildi. Filmin tarihi belgelere dayandığını savunan yönetmen el-Enzur, Kral Abdulaziz’in tehlikeyi hiçe sayan ve terörün babası olduğunun işlendiği filmiyle, barış dini olan İslam dininin terör dini olarak dünyada yansıtılmasını kırmayı amaçladığını ve tarihte işlenen terörün günümüzle bağlantısını deşifre etmek olduğunu sözlerine ekledi.

Filmin vizyona girmesiyle Suriyeli yönetmeni tehdit eden Suudlu yetkililer bu tehditler başarılı olamayınca geçtiğimiz günlerde Prens Talal bin Abdulaziz bir arkadaşı vasıtasıyla Beşşar Esad’dan filmin yayınlanmaması için rica da bulunduğunu tweeter hesabından açıklamıştı. “Babamın bu film de çok kötü tanıtılması beni üzdü, insanların da üzülmesine neden oldu” ifadesini kullanan Prens Talal, bu filmin asıl gayesinin Suud devletini zayıflatmak olduğunu belirterek Beşşar Esad’dan babasının kendilerine zamanında yaptığı yardımların hatrına bu filmi durdurmasını rica ettiğini belirtmişti.

11 Eylül 2013 tarihinde İngiltere parlamentosundan milletvekillerin de katılımıyla gerçekleşen filmin galası İngiltere de yapılmış ve büyük beğeni toplamıştı. Bütün dünyaya İslamiyet’in barış dini olduğu mesajını vermesi için 11 Eylül tarihinde filmin galasını gerçekleştirdiğini ifade eden Enzur, “11 Eylül ile dünyaya yayılan terör virüsünün menşeinin Suudi Arabistan olduğunu belgelerle ispatlamak İslamiyet’in imajını kurtarmak için gerekliydi” dedi.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
13-12-2013 09:34 - 2397 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
10-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım