Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Suud’un şerrinden Merkel’in insafına sığınmak!
Av. Sinan Kılıç
Batı dünyası bugünkü varlığını emperyalist, sömürgeci geçmişine borçludur. Bugün de Batı’nın yaşamına yön veren maddeci kapitalist ruhudur. Bu kapitalist ruh dünyanın her bölgesinde ekonomik çıkarlarını her türlü haksızlığa rağmen korumak peşindedir. Dolayısıyla hukuk, siyaset, ekonomi gibi bütün üst yapıyı belirlemek ve çıkarları doğrultusunda yönetmek istemektedir.
Batı, Atlantik’ten Çin Seddine uzanan coğrafyayı çıkarları için yeniden şekillendirirken, bu coğrafyada tarihsel ve siyasal varlığı birincil düzeyde olan Türklerin /Türkiye’nin hariç tutulduğu düşünülemez. Ortadoğu’ya hakim olan bölgeye de hakim olur şiarıyla birçok Arap ülkesinin haritası, yönetimi değiştirilmeye başlanmışsa sıranın Türkiye’ye geleceği kuşkusuzdur. Ancak onların bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardır. Ve Allah en güzel hesap yapan, hesapları boşa çıkarandır. Umduklarını bulamadılar ve şimdilik Suriye’de frenlendiler. 
 
Düşman her zaman düşmanlığını yapacaktır. Bunda hayret edilecek bir durum yok. Asıl sorun bize ne oluyor? Biz neden, hangi gerekçelerle, hangi doğru adına Batı’nın bu emeline teşne ve taşeron oluyoruz? Afganistan’dan Irak’a, Suriye’ye, Yemen’e bütün bölgeyi çıkarları adına kana bulayanlara, silah, para, savaşçı vererek, Müslüman ülkelerin yakılıp/yıkılıp viran edilmesine, milyonlarca Müslümanın katledilip öldürülmesine, yurtlarından sürülmesine, ülkelerinin tarumar edilip yağmalanmasına hangi gerekçeyle yardımcı olmaktayız? Bu davranışın ne insanlık vicdanında ne de iman ettik dediğiniz dinimizde karşılığı var. 
O halde gerçek şu ki; dünya menfaatleri, makamlar ve koltuklarınız için zulmediyor ve zalime uşaklık ediyorsunuz. Bu zulmünüz ve zulme ortaklığınız milyonlarca masum insanın ölmesine neden olmuştur. Milyonlarca masum insan yıkılan yurtlarını terk etmiş yaşama tutunmak için mülteci durumuna düşmüştür. 
 
Ne kadar acıdır ki Müslümanların, zor anlarında sığınacakları, yardım isteyecekleri yer, “sıla-i rahim” olan Mekke olacağı yerde, asırlardır Müslümanlarla savaşan Hıristiyan ülkeleri olmaktadır. Müslümanlar Avrupa’ya mülteci olarak kabul edilmek için bu uğurda, canlarını, eşlerini evlatlarını kaybetmeyi göze alıyorlarsa Mekke’nin eminliğinden, güvenliğinden, şefaatinden mahrum bırakılmışlar demektir.  
Bu, “Kabe’nin Sahibi” nin arzusu değildir. 
 
Bu, Müslümanların sırtından servet yapan, İslam’ı ters yüz eden, petro/dolar zengini şeyhlerin, kralların, tiranların Müslümanlara ve insanlara zulmünün eseridir. 
Bu, hayata ve insanlığa rahmet olan İslam’ın içini boşaltan ve onu işlevsiz hale getiren “içimizdeki beyinsizlerin” eseridir. Onları bu makamlara getiren de yine Batı’nın ta kendisidir.
Müslümanların Merkel’e değil Mekke’ye sığınıp yardım isteyecekleri gün İslam’ın onurunun daha da yüceldiği gün olacaktır.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
23-07-2016 09:19 - 603 Okunma
Av. Sinan Kılıç yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek… 07-02-2018 tarihinde eklendi
İnnaLillahi ve İnnaİleyhiraciun 25-02-2017 tarihinde eklendi
AŞURA 2016 08-10-2016 tarihinde eklendi
HAİN DARBE VE SONRASI… 13-08-2016 tarihinde eklendi
Darbe Üzerine 29-07-2016 tarihinde eklendi
Terörle yatıp-kalkmak 23-07-2016 tarihinde eklendi
Hz. Mehdi (a.f) Haktır ve Gelecektir 23-07-2016 tarihinde eklendi
Laiklik ve AHİM kararları 23-07-2016 tarihinde eklendi
Suud’un şerrinden Merkel’in insafına sığınmak! 23-07-2016 tarihinde eklendi
Terör Örgütlerini kullanmak veya Cepte akrep taşımak 23-07-2016 tarihinde eklendi
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
12-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım