Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Terör Örgütlerini kullanmak veya Cepte akrep taşımak
Av. Sinan Kılıç
Orta Çağ’a kadar bilim ve sanatta üstün başarılar gösteren İslam Dünyası, Batı’nın sanayi ve teknoloji devrimi, Rönesans hareketleri karşısında gerilemiştir. Akıl ve bilimden uzaklaşan Doğu dünyası, siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan hızlı bir çöküşe girmiş, din orijinal kaynaklarından koparılarak hurafeleşmiştir.
 
2.Dünya Savaşından sonra ekonomik ve askeri üstünlüğü olan Batı, Afrika ve Ortadoğu haritalarını yeniden çizmiş, ülkelerin yönetimine kendine sadık ve çıkarlarını koruyan yöneticiler getirmiştir. İslam ülkelerinin Batı’ya hizmet eden kukla yönetimleri giderek gerçeklerden ve halktan kopuk despotizmler ortaya çıkarmıştır. Yarım asırlık bu dönem İslam ülkelerinin her açıdan Batı tarafından sömürüsüne yol açtığı bir dönemdir.
Günümüzde, itici kuvveti, direngi noktası halk olmamakla birlikte Büyük Ortadoğu Projesi adı altında Afrika’dan Kafkaslara  kullanım süresi biten despot yönetimler alaşağı edilerek yine Batı çıkarlarını kollayan yönetimler oluşturulmak istenmektedir. İlk bakışta despot yönetimlerin devrilmesi halklar için olumlu görünse de, yerine getirilenler ülkelerin ve halkların çıkarlarını koruyan yönetimler olmadığından devrimler karşı devrimleri yaratmaktadır. Tunus, Mısır, Libya’da yaşananlar bu tesbite en iyi örnektirler.
 
Ancak, bu projede devrilen domino taşları hiç umulmadık bir biçimde Suriye’de durduruldu. Suriye, Doğu dünyasının ön direniş cephesini oluşturdu. İlk şoku atlatan proje uygulayıcıları işte tam bu aşamada tekfirci terörizmi devreye sokarak, yerel işbirlikçilerin de desteği ile direniş hattına bir kez daha yüklenmeye başladılar. Batı’nın, akıl ve bilimden uzaklaşan, dini hurafeleştiren yerel taşeronlardan istediği desteği bulması hiç de zor olmadı. Gerçeğe gözü kapalı, mezhep taassubu içinde hareket eden bu taşeronlar oturdukları koltukları  korumak adına, İslam örtüsü altına gizlenen tekfirci vahşeti bir araç olarak kullanmak istediler. Kısmen başarılı olsalar da, hiçbir değer taşımayan, vahşet ve yıkımdan başka bir sonuç sunmayan bu vahşi terör örgütleri, kendi doğaları gereği mutlaka sahibine de zarar verecektir. Böyle bir durumda, sağlıklı bünyeyi istila eden virüs gibi, terör unsurları da sadece sahibine değil şüphesiz bütün varlığa zarar verecektir. 
 
Türkiye açısından bakıldığında, bir terör örgütü olan PKK’nın günümüzde bir “savaş gücü”ne dönüştüğünü görüyoruz. İŞİD adlı tekfirci terör örgütünün yaratılma nedenlerinden biri de PKK’nın varlığıdır. Ancak, PKK’nın varlığı IŞİD’i meşrulaştıramayacağı gibi, IŞİD’le savaşan PKK’yı da meşrulaştırmaması gerekir. Bir terör örgütünün varlığı diğer terör örgütüne sempati duymamızı gerektirmiyor. Diğer yandan terör örgütleri yine doğası gereği bir çok ülke istihbaratının sızdığı, nüfuz ettiği karmaşık yapılardır. Bu nedenle bir terör örgütüne tek başına hakim olmak, kullanmak mümkün değildir. Hele hele IŞİD gibi bir terör örgütünü kullanmaya kalkışmak değil cepte, koyunda Akrep beslemekten farksızdır. Terörü kullanarak bölgeye hakim olmaya çalışanların o Akrep tarafından sokulması mukadderdir.
Biz, inancımız ve mektebimiz gereği benim terör örgütüm iyidir diyemeyiz. İslam terörü men etmiştir. Terör, sahip çıkılmaması, desteklenmemesi, yardım edilmemesi gereken ve bulaşanları asla iflah etmeyecek olan bir beladır.
 
Bu millet ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti her türlü terör örgütünü yok edecek güçtedir; yeter ki o irade gösterilsin. 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
23-07-2016 09:19 - 778 Okunma
Av. Sinan Kılıç yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur 04-01-2019 tarihinde eklendi
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek… 07-02-2018 tarihinde eklendi
İnnaLillahi ve İnnaİleyhiraciun 25-02-2017 tarihinde eklendi
AŞURA 2016 08-10-2016 tarihinde eklendi
HAİN DARBE VE SONRASI… 13-08-2016 tarihinde eklendi
Darbe Üzerine 29-07-2016 tarihinde eklendi
Terörle yatıp-kalkmak 23-07-2016 tarihinde eklendi
Hz. Mehdi (a.f) Haktır ve Gelecektir 23-07-2016 tarihinde eklendi
Laiklik ve AHİM kararları 23-07-2016 tarihinde eklendi
Suud’un şerrinden Merkel’in insafına sığınmak! 23-07-2016 tarihinde eklendi
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
18-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım