Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Türk Yiyecek ve İçeceklerine Büyük İlgi
Uluslararası fuara birçok ülke katılıyor
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
24-09-2012 09:08 - 696 Okunma

 Her yıl 17-20 Eylül tarihlerinde Moskova Expo Center’da gerçekleştirilen Uluslararası Yiyecek ve İçecek Fuarı World Food Moscow 2012 sona erdi. Bu fuar hep türden gıda pazarını içinde bulunduruyor ve Rusya pazarına yeni ürünlerin çıkarılması için ünlü bir platform niteliği taşıyor. Fuara bu yıl 70 ülkeden 1560 şirket katıldı. Rusyalı şirketlerin yanında büyük bir kapasiteyle Çin, Türkiye, İtalya, Almanya, Tayland ve Arjantin gibi ülkeler de fuara katıldı. World Food Moscow Fuarı’nı bu yıl uzmanlar, distribütörler, toptan ve perakende satış yapan şirketlerin temsilcilerinden 30 000 kişi ziyaret etti.

 
Ayrıca meyve, tarım ürünleri, yağ, tahıl, bakliyat, şekerleme, çikolata ve kuru meyve üretimi yapan 27 Türk şirketi fuarda ürünlerini sergilediler.
WorldFood Moscow Fuarı’nın direktörü Tatyana Yastrebova Rusya’nın Sesi Radyosu’na yaptığı açıklamada, ‘’ World Food Moscow Fuarı, yeni ürünler, yerli ve yabancı üreticilerin teknolojileri ve ayrıca Rusya pazarına yeni çıkan yabancı şirketler için bir başlangıç noktası olarak gıda pazarının gelişmesine her yıl önemli bir katkı sağlıyor. Ayrıca fuar katılımcılara yeni iş ortakları ve yeni müşteriler bulmalarını sağlıyor’’ dedi.
 
Türkiye İhracatçılar Birliği Temsilcisi Ayşe Ekinci, ‘’ Böyle fuarlara Türk firmaları için gelmek çok faydalı olduğunu düşündüğümüz için 4 yıldır bu fuara onları getiriyoruz. Bu fuarda dediğim gibi şekerleme bölümüne daha ilgi var bir de genel gıda bölümüne yani kuru gıdalar, kuru kayısı, kuru incir. Özellikle Rusya Türk firmaları için hedef pazarı olduğu için bu tercih ettiğimiz ülkelerden biridir. Hepsi çok memnun umarım gelecek yılda da bu fuara tekrar katılacağız’’ dedi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
24-09-2012 09:08 - 696 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
16-11-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım