Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz:
TBMM Meclisi Genel Kurul görüşmeleri sırasında 60 AKP’li milletvekilinin saldırısına uğrayan MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’a Şeyh Selahattin Özgündüz destek verdi. Özgündüz “60 kişiyle 1 kişiye saldırmak ancak IŞİD yanlılarına yakışır” dedi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
11-08-2014 16:05 - 1989 Okunma
 
 
TBMM Meclisi Genel Kurul görüşmeleri sırasında 60 AKP’li milletvekilinin saldırısına uğrayan MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’a Şeyh Selahattin Özgündüz destek verdi. Özgündüz “60 kişiyle 1 kişiye saldırmak ancak IŞİD yanlılarına yakışır” dedi.
  
 Geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurul Görüşmeleri esnasında 60 kişilik AKP Milletvekillerinin saldırısına uğrayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Iğdır Milletvekili Sinan'a Şeyh Selahattin Özgündüz destek verdi.
 
İstanbul Zeynebiye Camisinde kılınan cuma namazının ardından konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Özgündüz "Türkiye Büyük Millet Meclisinde Iğdır'dan ve İstanbul'dan birer temsilcimiz var. Gerçi birilerinin sayesinde Iğdır'ın demokratik yapısı bozuldu gitti. Bunun neticesinde ülke geneli nasıl bir zarar görecek. Ben bu konuyu ilgili kişiye söylemiştim. İnşallah ülkem o zararı görmez" diye konuştu.
 
"Bu Nasıl Bir Zihniyettir?"
 
"550 Milletvekilinin içerisinde, bir milletvekilinin çoğunluk tarafından namertçe saldırıya uğrayarak darp edilmesi nasıl bir zihniyettir" diye soran Özgündüz "Neye tahammül edemediniz? (Sinan Oğan'ın) 'Türk devleti IŞİD'in elinde mazlum olan Türklere sahip çıksın' sözüne niye tahammül gösteremiyorsunuz? IŞİD sizin için niye bu kadar mukaddestir? Orada Türklerin namusuna geçiyor, orada Türkleri katlediyor birisi de ona sahip çıkınca 60 kişiyle nasıl saldırabiliyorsun." şeklinde konuştu.
 
"Meclis Kabadayılık Yeri Değildir"
 
Oğan'ın Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmadan örnekler veren Özgündüz "Meclis Hovardalık yeri midir? Kabadayılık yeri midir? İşte son getirdiğiniz durum bu! İftihar edin, tarihinize yazın! Orada bir milletvekili 'Türkler eziliyor, katlediliyor' dediği için saldırıya uğruyor, darp ediliyor. Ben Milletvekilimiz Sinan Oğan'a yapılan saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyorum, lanetliyorum! O yumruklar, atanların kendi yüzünde patlasın. o kabadayılıklar fazla yürümez, bunlar halkımızın gönlüne yazılıyor. Dokunulmazlık zırhının arkasına gizlenip 60 kişiyle 1 kişiye saldırmak ancak IŞİD yanlılarına yakışır. Böyle kabadayılıklarla olmaz. Herkes akıllı olsun!" dedi.
 
TBMM Genel Kurulu’nda, IŞİD’le ilgili araştırma komisyonu kurulması için görüşmeler devam ederken söz alan MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, Irak’ta yaşayan Türkmenlerin zorluklarını dile getirdi ‘Neden sahip çıkılmıyor’ diye sordu.
 
Ardından MHP’li Sinan Oğan 60 kişilik AKP’li milletvekilinin saldırısına uğradı.
 
Oğan uğradığı saldırıyı twitter hesabından şu ifadelerle duyurmuştu:
 
“TBMM'de Türkmenlere neden sahip çıkmıyor hükümet diye sorunca AK itlerin saldırısına uğradık.”
 
“Şu an TBMM sıralarında 4 kişiyiz. Karşıya 120 kişi birikti. Ama Bozkurtun karşısına çıkmak cesaret ister.”
 
“Bunlar Bir kişiye beş kişi bile gelemiyorlar. 60 kişi birden bana saldırdı. Ama cevaplarını aldılar.”
 
“Evelallah TBMM'de Türk milletinin hakkını savunuyoruz. Karşımızdaki AK itlerin sayısının kaç olduğu önemli değil.”
 
4 Partiden ‘Şiddete Hayır’ Mesajı
 
TBMM’de yaşanan kavganın ardından, 4 parti, ‘şiddete hayır’ mesajı üzerinde anlaştı. AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin grup başkanvekillerinin üzerinde uzlaştığı metinde, TBMM'deki kavgalardan duyulan üzüntü vurgulandı. Şiddetin tasvip edilmediği belirtildi. “Meclis'in onur ve saygınlığına yakışmayan bu davranışlar bizleri üzmüştür” denildi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
11-08-2014 16:05 - 1989 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
17-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım