Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Türkiye, İran ve Rusya Suriye Konusunda Anlaştı
Kuveyt merkezli El Ceride gazetesi Türkiye, İran ve Rusya’nın Suriye krizi hususunda gerçekleştirdiği görüşmenin ayrıntılarını yayımladı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-12-2016 08:34 - 308 Okunma
Halep’in teröristlerin işgalinden kurtarılmasının ardından Ankara, Tahran ve Moskova üçlüsünün, Kazakistan’ın başkenti Astana’da Suriyeli taraflar ile bir araya geldiği belirtirken El Ceride gazetesi görüşmelere ilişkin önemli ayrıntılara yer verdi.
 
Taraflar arasında geçen görüşmeyi 4 ana başlıkta ele alan El Ceride gazetesi görüşmelerde ilk olarak Suriye’de genel ateşkesin ilan edileceğini ve Türkiye, İran ve Rusya denetiminde ateşkesi ihlal eden her gruba karşı önlemlerin alınacağı belirtti. 
 
Görüşmeye dair bir diğer başlıkta; Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve muhaliflerin içinde yer alacağı  geçiş hükümetinin kurulacağı ifadesi yer aldı. Üçüncü başlıkta ise Türkiye’nin Suriye’de bulunan yabancı terör gruplarının, silahlarını Suriye ordusuna teslim ederek ülkeden çıkışları için gerekli güvenliği sağlaması yer aldı. Görüşmelere ilişkin son başlıkta ise Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması ile birlikte Suriye, İran ve Rusya’nın Türkiye sınırlarını PKK/PYD ve her türlü silahlı muhalif örgütlerin tehditlerinden koruyacağı ifade edildi.
 
El Ceride gazetesi İranlı kaynaklara dayandırdığı haberinde; Ankara’nın görüşmeler sonrasında oluşan taslağa, Beşar Esad’ın bir sonraki Suriye seçimlerine katılmaması ve kendisi ile birlikte ailesinin ve devlet adamlarının can güvenliğinin sağlanmasına ilişkin bir madde daha eklemek istediğini ancak söz konusu isteğin Rusya tarafından kabul edilmediğini açıkladı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-12-2016 08:34 - 308 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
23-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım