Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Tutuklu prenslerin durumunun kötüye gitmesi Muhammed bin Selman’ı çaresiz bıraktı
Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, tutuklanan prens ve iş adamlarının sağlık durumunun kötüye gitmesinin ve Velid bin Talal’ın hastaneye kaldırılmasının ardından tutuklama kampanyası için yeni bir çözüm bulma arayışına girdi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
26-12-2017 09:33 - 97 Okunma
Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, tutuklanan prens ve iş adamlarının sağlık durumunun kötüye gitmesinin ve Velid bin Talal’ın hastaneye kaldırılmasının ardından tutuklama kampanyası için yeni bir çözüm bulma arayışına girdi.
 
 Nitekim geçtiğimiz hafta yeni bir tutuklama dalgasının başlatıldığı ve bu kez birinci dereceden Halid bin Talal gibi prenslerin tutuklandığı yönündeki iddialara yer verilmişti.
 
 Öte yandan kaynaklar Velid bin Talal’in uzun süren sorgularda yorulması ve uykusuz kalması sonucu rahatsızlandığı için hastaneye kaldırıldığını açıkladı.
 
 Velid bin Talal halkın parasını çaldığı ve kara para akladığı yönündeki iddiaları asla kabul etmeyen ve şahitler huzurunda mahkemede yargılanmayı talep eden prenslerden biri olarak biliniyor.
 
 Muhammed bin Selman, Velid bin Talal’i suçunu itiraf etmeye ikna etmekte başarısız oldu. Üstüne üstlük Velid bin Talal ülkenin petrol gelirlerinin düştüğü gerekçesiyle ihtiyacı olduğunu düşünerek sahip olduğu mal varlığının bir kısmını bağışladığını açıkladı.
 
 Muhammed bin Selman, Batılı bankaları, özellikle de Amerika’yı, tutuklu olanların hesaplarına el koyma yönünde ikna etmeyi de başaramadı. Söz konusu bankalar ilgili kişilerin bankadaki hesaplarını devrettikleri yönünde açıkça beyanda bulunmaları gerektiğini ifade ettiler.
 
 Öte yandan Muhammed bin Selman, prenslerin hayatını kaybetmeleri riskiyle de karşı karşıya… 
 
 Bu bağlamda Mut’ab bin Abdullah’ın iddia edildiği gibi bir milyar dolar ödeyerek değil, sağlık durumunun kötüye gidiyor olması sebebiyle serbest bırakıldığı biliniyor. Ayrıca sorgu esnasında maruz kaldıkları baskı ve zorbalık sebebiyle hastaneye kaldırılan prenslerin de varlığından söz ediliyor. Prenslerin tutulduğu otelde sağlık durumlarını kontrol etmek ve gerekli durumlarda hastaneye nakledilmelerine karar vermekten sorumlu bir sağlık ekibi de yer alıyor.
 
 Suud’da kulislerde Muhammed bin Selman’ın tutuklulara affedilmelerini talep etmeleri, Kral Selman’a ve Veliahdı Muhammed bin Selman’a olan biatlarını tazelemeleri ve siyasal hayattan çekilmeleri halinde kralın özel affına muhatap olmalarını sağlayacağı konuşuluyor.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
26-12-2017 09:33 - 97 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
20-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım