Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
UNİCEF: Yemen’de 11 Milyon Çocuk Yardıma Muhtaç
Uluslararası Çocuk Fonu UNİCEF tarafından yapılan açıklamaya göre; Yemen’de yaklaşık 11 milyon çocuk uygun olmayan koşullarda yaşamını sürdürüyor ve insani yardımlara muhtaç durumda.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-11-2017 08:55 - 88 Okunma
Uluslararası Çocuk Fonu UNİCEF Batı Asya ve Afrika Bölge Müdürü Garrett Capellaur konuyla ilgili olarak şunları söyledi: Şunu söyleyebiliriz ki Yemen, çocuklar için şuan dünyadaki en kötü yerdir.
 
Capellaur, Ürdün’ün başkenti Umman’da katıldığı basın toplantısında yaptığı açıklamada şunları söyledi: Yemen’de bugün 2 milyon çocuk yiyecek bulamamaktadır ve Yemenli kız ve erkeklerin neredeyse hepsi insani yardıma muhtaçtır. Yapılan araştırmalara göre; Yemen’de her 10 dakikada bir çocuk gıda sıkıntısı ve salgın hastalık nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Birleşmiş Milletler yetkilileri Suudi Arabistan’ın Yemen’e uyguladığı kuşatmanın sona ermemesi durumunda ülkenin son on yılda yaşanan en büyük kıtlığa sahne olacağı konusunda uyardı. Birleşmiş Milletler’e ait bir helikopter cumartesi günü Yemen halkının ihtiyaç duyduğu malzemelerden oluşan yardım paketini Sanaa’ya ulaştırdı. Ancak BM yetkilileri limanlardan gıda ve ilaç yardımı ulaştırılmasının halen mümkün olmadığını duyurdu.
 
UNİCEF yetkilisi Garrett Capellaur, ülkenin daha çok yardıma ihtiyacı olduğunu belirterek şunları söyledi: Yemen’deki savaş çocuklara yönelik bir savaştır. Suudi Arabistan’ın 2015 Mart ayında Yemen’e yönelik askeri müdahalesinin başlamasından bu yana yaklaşık 5 bin çocuk yaralandı veya hayatını kaybetti. Binlerce okul hasar gördü veya kapandı.
 
Yemen’de şuan halkın temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için buğday ithalatına ciddi ihtiyaç vardır. İlk yardım kuruluşları da konuyla ilgili olarak gönderilen insani yardımların halkın ihtiyacının çok küçük bir miktarını karşılayabildiğini açıkladılar.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-11-2017 08:55 - 88 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
23-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım