16-11-2014 tarihinde eklendi
Amerikalı Yazar : Washington Dünyayı Tehdit Ediyor
Dünyanın birinci terörist tevleti ABD sayılıyor

OTTAWA – Amerikalı Profesör Yazar Paul Craig Roberts ABD’nin, dünyanın birinci terörist devleti sayıldığını belirtti.

Kanadalı Global Research Sitesinin ‘Washington Dünyayı Tehdit Ediyor’ başlığıyla yayınladığı makalesinde Roberts; ABD’nin davranış ve fiillerini sınırlaması nedeniyle Amerikalı yada uluslar arası hiçbir kanun yada ilkeye bağlı kalmadığını ifade etti.

Roberts ABD’nin insanlık ya da tüm dünyaya ne derecede olumsuz sonuçları olursa olsun kendi istekleri ve çıkarlarını sağlamak için hiçbir yerde hiçbir zaman hiçbir kanun, ilke, anayasa yada değeri dikkate almayan bir devlet olduğunu vurguladı.

Washington idaresinin dünyanın birçok ülkesinde izlediği askeri ve siyasi politikaların oldukça büyük hacimlerde yıkım ve ölümlere yol açtığına dikkat çeken Roberts; özellikle Bush ve Obama idarelerinin Ortadoğu Bölgesinde milyonlarca insanın büyük acılar yaşamalarına neden olduğunu vurguladı.

Roberts ABD’nin Ortadoğu devletleri ve halklarını parçalamak için yaptığı planların tehlikesine dikkat çekerken; İsrail’in ABD’nin geniş ve büyük desteği ile Filistin topraklarını gasp ettiğini ve Filistin halkını katlettiğine işaret etti.

 

http://www.caferider.com.tr/amerikali-yazar---washington-dunyayi-tehdit-ediyor_h13128.html