18-12-2014 tarihinde eklendi
İslami Giyim ve Elbise Fuarı


 

İran'ın başkenti Tahran'da açılan 'İslami Giyim ve Elbise Fuar'ında her kesime hitap eden geleneksel ve yeni model kıyafetler sergileniyor

özellikle genç kızların İslami kıyafete ilgilerini artırmak için eğitimin yanı sıra ürünlerdeki model, desen ve renk çeşitliliği ile kalitenin şart olduğunu belirtiliyor

 

TAHRAN – İran'ın başkenti Tahran'da açılan 'İslami Giyim ve Elbise Fuar'ında her kesime hitap eden geleneksel ve yeni model kıyafetler sergileniyor.

Bu yıl yedincisi düzenlenen 'Güzelliğin Cevheri' başlıklı fuarda, Müslüman kadınların ev, işyeri,  üniversite, cami, toplantı yerleri ve açık alanlarda giyebileceği elbiseler vatandaşların beğenisine sunuluyor.

Çeşitli meslek ve yaş gruplarına göre hazırlanmış farklı model, desen ve renkteki elbiselerin satışının yapıldığı fuarda moda tasarımcıları da yeni ürünlerinin tanıtımını yapıyor.

Müşterilerin ihtiyacı ve talebi dikkate alınarak oluşturulan stantlarda mevcut ürünlerin yanı sıra isteğe bağlı olarak hazırlanan elbiselerle müşterilere hizmet veriliyor.

Fuarda İran'ın farklı yörelerine ait geleneksel kıyafetlerin yanı sıra başörtüsü, şal, pardesü, kaban, çarşaf, atkı, eldiven ve diğer kadın giyim ürünleri bulunuyor.

Terzilerin de hizmet verdiği fuarda, farklı kalite, renk, desen ve fiyatta kumaşlar da satışa sunuluyor.

Fuar esnafı müşterilerin ilgisinden ve işlerin iyi olmasından, müşteriler de ürün çeşitliliği ve uygunluğundan duyduğu memnuniyeti ifade ediyor.

Zeynebiye TV'ye konuşan moda tasarımcıları, özellikle genç kızların İslami kıyafete ilgilerini artırmak için eğitimin yanı sıra ürünlerdeki model, desen ve renk çeşitliliği ile kalitenin şart olduğunu belirttiler.

Tasarımcılar, her kesime özgü yüzlerce çeşit üründen oluşan tesettürle öğrenci, ev hanımı ve çalışan kadınların sosyal hayatta aktif olarak yer alabileceğini dile getirdiler.

Vatandaşlar da İslami giyim tarzının kadınların toplumsal görevlerini yerine getirmelerini sınırlamadığını aksine onlara özgürlük ve rahatlık bahşettiğini ifade ettiler.

Özellikle genç kızların ilgi gösterdiği fuar, bir hafta boyunca vatandaşların ziyaretine açık olacak.

http://www.caferider.com.tr/islami-giyim-ve-elbise-fuari_h13231.html