21-01-2015 tarihinde eklendi
Kılıç'tan 20 Yanvar Mesajı
Caferilik İnancını Tanıtma Araştırma ve Eğitim Derneği Başkanı Av. Sinan Kılıç, Azerbaycan Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı:

“20 Yanvar/Ocak, bir yandan Azerbaycan’ın bağımsızlık arzusuna karşı Rus Kızıl Ordu birliklerince desteklenen Ermeni’ler tarafından uygulanan katliam nedeniyle matem günü, diğer yandan da Azerbaycan'ın bağımsızlık tohumlarının atıldığı şan ve şeref günüdür.

Kızıl Ordu'nun Ocak 1990'da Bakü'de yaptığı katliam insanlık tarihine kara bir leke olarak yazılırken, Azerbaycan Türkleri'nin bağımsızlık ve özgürlük istekleri ilelebet sürecek bir zaferle sonuçlanmıştır.

Bu katliam Ermeni saldırılarının ardından Moskova'nın yardım ve desteği zemininde gerçekleşmiştir. Ne yazık ki bu katliama gerekli tepkiyi veremeyen Türk ve İslam dünyası sonraki yıllarda Karabağ'ın birçok yerinde gerçekleştirilecek katliamlara davetiye çıkarmış ve Ermenileri  cesaretlendirmiştir.

O soğuk kış gecesinde 133 kardeşimiz şehit olmuştur. Ama bu ve benzeri katliamlar Azeri Türklerinin özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini bastırmaya, bu ateşi söndürmeye yetmemiştir. 

Üç renkli ay yıldızlı bayrağı kanlarıyla Azerbaycan göklerine çeken şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Yakın tarihte, bizzat şahitlik ettiğimiz 20 Yanvar'ı unutmamak, unutturmamak görevimizdir.

Vatan uğrunda bedenini siper eden ve bugün Şehitler Hıyabanı'nda ayyıldızın altında uyuyan, Azerbaycan Türkü´nün bağımsızlık yolunu açan kadın-erkek, yaşlı-genç vatanperver kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, onların manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ruhları şad olsun!

http://www.caferider.com.tr/kilic-tan-20-yanvar-mesaji_h13629.html