27-05-2015 tarihinde eklendi
ZHGM’den Coşkulu Viladet Programı (Foto)
Şehitlerin Şahı İmam Hüseyin (a.s) ile alemdarı Hz. Abbas (a.s) ve oğlu İmam Zeynel Abidin (a.s)’ın kutlu viladetleri Zeynebiye Hareketi Gençlik Merkezi’nde Ehlibeyt dostlarının yoğun ilgisiyle coşkulu bir şekilde kutlandı.

26 Mayıs Salı günü ZHGM tarafından düzenlenen kutlama töreni, ZHGM Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşti. Viladet programına İmam Hüseyin aşıkları yoğun ilgi gösterdi.
 
Kum İlmiye Havzası talebelerinden Güven Dumanlı'nın sunuculuğunu yaptığı program, Aliekber Akdoğan'ın Kuran'ı Kerim tilavetiyle başladı.
 
Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından Ebulfazl Kızılkaya İmam Zeynelabidin (a.s)’ın Sahifeyi Seccadiye’sinden bir dua okudu.
 
Duanın ardından CABİR Kurucu Başkanı ve Zeynebiye Cami İmamı Hamit Turan bir konuşma yaptı. Turan, dünya üzerindeki tüm İmam Hüseyin aşıklarına selam yolladıktan sonra: “ ‘Hüseyni Olabilmek’ konulu bir konuşma yaptı. Turan konuşmasında: "Biz gerçek Hüseyinci olmak istiyorsak, Peygamberden, Kuran’dan bağımsız, kendi başımıza bir din uydurmamalıyız Hz. Hüseyin (a.s)’ın mücadelesi bu zihniyete karşıydı.” dedi
 
Turan’ın ardından, ZHGM İç Etkinlikler Sorumlusu, İlahi Sanatçısı Ali Kaçan’ın okuduğu ezgiler programda büyük beğeni topladı.
 
Kaçan’ın ardından, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz bir konuşma yaptı. Özgündüz: “Bugün İmam Hüseyin’in doğum günü olmasına ragmen içimizi bir hüzün kaplıyor. Bu hüznün sebebi Kerbela’dır. Aslında Ehlibeyt dostlarının Aşura olayından sonra yüzleri bir daha gülmemiştir” dedi.
 
 
Özgündüz’ün ardından Hüseyin Atam, kendi yazmış olduğu şiiri okudu. Şiirin ardından yapılan sinevizyon gösterisi programın coşkusunu artırdı.
 
Sinevizyon gösterisinin ardından Zeynebiye gençlerinden Hasan Duran'ın sunumuyla çekiliş gerçekleşti yapılan çekilişlerle Ehlibeyt dostlarına hediyeler verildi.
Program, CABİR Alimlerinden Ş. Muhammed Karaduman’ın okuduğu Ferec Duasıyla son buldu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://www.caferider.com.tr/zhgmden-coskulu-viladet-programi-foto_h14556.html