22-12-2015 tarihinde eklendi
Amerika’nın Esad’ı Devirme Planı 2006'da Başladı
Amerika’nın Esad’ı Devirme Planı 2006'da Başladı.

Wikileaks’ın kurucusu Julian Assange, Amerika’nın Suriye ile ilgili planını gün yüzüne çıkardı.
 
Rusya’nın Kanal 1 televizyonunda röportaj veren Assange, yayınladıkları belgelere işaret ederek: “Bu belgelere dikkatle bakılacak olursa Amerika’nın Suriye liderinin devirme planının 2006da başladığı açıkça görülecektir.” dedi.
Julian Assange’in açıklamalarının bir kısmı şöyle:
“Suriye üzerinde yürütülen ilk planın ülkede başlayan ayaklanmaları destekleyerek ve bazı olayların yaşanmasını sağlayarak devleti kışkırtmaktı. Esad yönetiminin ülkede yaşananlara karşı aşırı tepki vermesi için ellerinden geleni yapan ABD öncülüğündeki güçler, hedeflerine ulaştılar. Esad ilk askeri tepkisini vermesinin ve olaylara sert bir şekilde müdahale etmesinin ardından planın ikinci aşamasına geçildi.
Gösteriler tüm ülkeye yayıldı. Gösterilerin tüm ülkeye yayılmasını bekleyen ABD, Fransa ve İngiltere daha önceleri istihbarat konusunda anlaşma yaptıkları Stratfor şirketi aracılığıyla casuslarını Suriye’ye gönderdi. Ülkenin savunma sistemini tespit edip çökerterek dış müdahalenin kolaylaşmasını sağlayacak olan şirket amacına ulaşamadı.
Aslında bu plan üç ülke arasında yani ABD, Fransa ve İngiltere arasında bir plandı ve 2011den önce tüm yol haritası çizilmişti. Aralık 2011den önce başlayan bu plan istedikleri gibi gitmedi.”
http://www.caferider.com.tr/amerikanin-esadi-devirme-plani-2006-da-basladi_h15764.html