27-05-2016 tarihinde eklendi
Iğdır Tuzluca'da İmam Mehdi (af) Coşkusu (foto)
Iğdır- Tuzluca'da Hz. İmam Mehdi'nin (af)'nin 1182. doğum yıldönümü anısına düzenlenen kutlama töreni, büyük coşkuya sahne oldu. Bu yıl 6. düzenlenen kutlama törenine katılım yine yüksekti.

Al-i Aba ve CABİR'in ortaklaşa düzenlediği İmam Mehdi (af) programı büyük bir coşkuyla kutlandı.

Programa Erdebil Cuma İmamı ve Seçkinler Meclisi Üyesi Ayetulah Seyyid Hasan Amuli, Caferi Alimler Birliği Başkanı Hasan Karabulut, CABİR Yön. Kur. Üyesi ilahiyatçı yazar Mehdi Aksu, Ehdav Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ali Yeral, Iğdır Ehlibeyt Alimleri Başkanı Behlül Salmanlı, Al-i Aba Derneği Başkanı Seyyid Mir Haşim Erdoğan, Ehlibeyt meddahı Seyyid Cevad Amuli, Berlin Caferi Sadık Camii Derneği Başkanı Hasan Babur ve çok sayıdıa alim ve kanaat önderi katıldı.

Camiamızın öğretmenlerinden Muhammed Karasu'nun sunduğu kutlama programı, Ehlibeyt alimlerinden Arif Taşdemir'in Kuran tilavetiyle başladı.

Kuran tilavetinin ardından Al-i Aba Derneği Başkanı Mir Haşim Erdoğan katılımcılara hoşgeldiniz konuşması yaptı.

Erdoğan'ın ardından kürsüye CABİR Başkanı Hasan Karabulut geldi.Karabulut , din ile aklın birarada olduğuna vurgu yaptı,Mehdeviyet inancına dikkat çekti.

Bir diğer konuşmacı ise İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamaney'in Erdebil temsilcisi Ayetullah Hasan Amuli oldu.Ayetullah Amuli'de İslam'da Mehdeviyet inancına dikkat çekti.

Ehdav Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ali Yeral'da Iğdırlı Ehlibeyt aşıklarına bir konuşma yaptı.

Berlin İmam Caferi Sadık Camii Derneği Başkanı Hasan Babur'da İmam Mehdi (af) ile ilgili bir şiir okudu.

Program CABİR Üyesi İbrahim Şeren'in okuduğu Ferec duasıyla son buldu.

http://www.caferider.com.tr/igdir-tuzluca-da-imam-mehdi-af-coskusu-foto_h16875.html