29-09-2017 tarihinde eklendi
Halkalı'da Aşura 30 Eylül Cumartesi
30 Eylül Cumartesi günü Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Evrensel Aşura Matem Merasimi başta Cem Tv, Kudüs Tv, Ulusal Kanal, HRT yerli ve yabancı birçok televizyon kanalından canlı yayınlanacak.

Dünyadaki Aşura Matem törenlerinde UNESCO tarafından birçok açıdan en nitelikli tören olarak gösterilen Halkalı'daki matem törenine dünya basını da büyük ilgi göstermekte. Muharrem ayının girmesiyle matem atmosferine televizyon kanalları da bürünüyor. İmam Hüseyin ve Kerbela temalı programların yanısıra Halkalı'daki görkemli törenler de canlı olarak dünyanın dört bir yanına ulaştırılıyor.
 
Geçtiğimiz yılki törenleri otuzun üzerinde yerli ve yabancı televizyon canlı yayınla dünyaya ulaştırmıştı.
 
Kısa adı CAFERİDER olan Caferilik İnancını Tanıtma ve Araştırma Derneği'nin düzenleyeceği törene dünyanın ve ülkemizin çeşitli kesimlerinden önemli isimlerin katılımı bekleniyor. Törene bu yıl katılımın çok daha yüksek olması bekleniyor.
 
Cem Tv, Kudüs Tv, Ulusal Kanal ve HRT televizyonundan canlı olarak yayınlanacak olan töreni şifresiz ve logosuz olarak isteyen tv kuruluşları canlı olarak ekranlarına aşağıdaki frekans bilgileriyle taşıyabilirler.
 
Aşura Yayın Frekans Ayarları
 
10954 v dikey
symbol 2222
 
İniş 09:30  bitiş:13:30  
http://www.caferider.com.tr/halkali-da-asura-30-eylul-cumartesi-_h20047.html