18-10-2017 tarihinde eklendi
Bahçeli'den Davutoğlu'na Hangi Yüzle Konuşuyorsun Dış Politikada Denge Kalmadı
Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli'nin hedefinde Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu vardı. Davutoğlu'nun Kerkük'le ilgili önerileri hatırlatan Bahçeli, "Sen hangi yüzle konuşuyorsun" dedi.

Bahçeli'den Davutoğlu'na Hangi Yüzle Konuşuyorsun Dış Politikada Denge Kalmadı
Rasthaber - MHP Grup Toplantısı'nda konuşan Devlet Bahçeli, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarına çok sert tepki gösterdi.
 
Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:
 
"BARZANİ-PKK CİNAYET İTTİFAKINDA, HEDEF TÜRKMEN YURTLARIDIR"
 
Peşmerge yanına PKK'yı da alarak Irak ordusunun karşısında mevzilenmişti. Peşmerge başı yanlış üstüne yanlış yapmıştır. Kerkük'te PKK'nın ne işi vardır? Buna hangi güçler çanak tutmuştur. Oynanan oyun şiddetli ve büyüktür. PKK'nın Kerkük'e yuvalanması Türkiye için de milli güvenlik meselesidir. Barzani-PKK cinayet ittifakında, hedef Türkmen yurtlarıdır.
 
"KONU KERKÜK OLDU MU, 3 MAYMUNU OYNARLAR"
 
Yedi düvelle karşı karşıya gelmenin anlamı yok diye akıl veren devşirme ve satılık kalemler, sizin gibi korkakça ve haysiyetsizce yaşamaya 'tamam' mı diyelim? Kürdistan tuzağı kuruluyor, hala görmüyor musunuz? Nasıl olsa tuzunuz kuru, kapmışınız bir gazete köşesi, kurulmuşsunuz bir televizyon ekranına. Telimiyetçilik bu tiplerin ruhunda vardır. Barzani'ye çıt çıkarmazlar, PKK'ya zeytin dalı uzatırlar, konu Kerkük oldu mu, 3 maymunu oynarlar. 
 
83 Musul deriz, şizofreni hastasına dönerler. Dış politikada denge imiş, neyin dengesi? Ortada denge mi kaldı? Türk milletini önüne gelen rahatsız ederse bunu da aldırmamak gerekiyormuş. Beyzadelerin rahatı kimsede yoktur. Bu iki ayaklı kırım kongo kenelerine Türk milleti mutlaka hesap soracaktır. 
 
Meğer Ali Kemal ölmemiş, ruhu siyasette, sanatta, sivil toplum kuruluşlarına vızır vızır dolaşıyor. 
 
Kerkük'te PKK'nın konuşlanma teşebbüsü Türkiye için alarmdır. Keskin bir şekilde müdahale edilmesi hususunda her ihtimal planlanmalıdır. MGK ile Dışişleri Bakanlığı'nın dünkü açıklamaları bizim nezdimizde olumludur. Gerekirse Barzani yakalanıp getirilmeli. Gerekirse askeri girişim havadan ve karadan korkusuzca başlatılmalıdır. 
http://www.caferider.com.tr/bahceli-den-davutoglu-na-hangi-yuzle-konusuyorsun-dis-politikada-denge-kalmadi_h20145.html