01-01-2018 tarihinde eklendi
Rus Senatör: İran’daki Kargaşalarda ABD’nin Rolü Var
Rusya Senatosu Uluslararası İşler Komitesi Başkanı; ABD’nin İran’ı karıştırmak için her fırsatı kullandığını ve son kargaşalara destek verdiğini ve olayları kışkırttığını vurguladı.

Rusya Federasyon Konseyi Uluslararası İşler Komitesi Başkanı Konstantin Kasaçov, Novosti Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada; İran’da son günlerde yaşanan itiraz olaylarında dış faktörlerin etkili olduğunu kaydetti.
 
Rus senatör; “Bu olaylar konusunda muhakkak yabancı unsurlar etkili olmuştur. Washington’un İran’daki iç durum süreci üzerinde çok etkisi olduğunu söylemek istemiyorum, ancak şimdiki durumda İslam Cumhuriyeti, dış müdahale için gebedir.” ifadesini kullandı.
 
Kasaçov; Washington yetkilileri ve ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’da sokak eylemleri konusundaki açıklamalarını “açık kışkırtıcılık” olarak niteledi, Trump’ın eylemcilerin ABD tarafından desteklendiğini göstermeye çalıştığını ifade etti.
 
Kuşkusuz ABD’nin ulusal güvenliğinin “bir numaralı düşmanı” olarak gördüğü İran’ı karıştırmak için her fırsatı kullandığını söyleyen Rusya Senatosu Uluslararası İşler Komitesi Başkanı; ABD ile İsrail’in İran’a karşı son sıralarda imzaladığı işbirliği anlaşmasına işaretle, bu nedenle İran’daki olayların patlak vermesinde dış etkenlerin etkili olduğunu vurguladı.
http://www.caferider.com.tr/rus-senator--irandaki-kargasalarda-abdnin-rolu-var_h20608.html