23-01-2018 tarihinde eklendi
Afrin’e Yapılan Zeytindalı Harekatında İlk Şehit
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis’in Gülbaba Köyü’nün güneydoğusunda terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada bir askerin öldüğü açıklandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) yapılan yazılı açıklamada, Kilis’in Gülbaba Köyü’nün güneydoğusunda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile çatışmaya girildiği belirtildi.

Çatışmada bir askerin öldüğü bildirilerek, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ dün akşam bakanlar kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Zeytin Dalı operasyonunun planlandığı gibi Afrin’de devam ettiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da Türkiye’nin Suriye topraklarında gözü olmadığını bildirerek, Amerika’yı Suriye’de PKK uzantısı Kürt grupları silahlandırarak Türkiye’nin güvenliğini zarara düşürmekle suçlamıştı.

http://www.caferider.com.tr/afrine-yapilan-zeytindali-harekatinda-ilk-sehit---_h20730.html