Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Yemen Alimler Birliği: "İslam Dünyası Yemen'de Dökülen Kana Ortaktır"
Yemen Alimler Birliği bir bildiri yayınlayarak, yüzlerce kişinin şehit olmasına ve yaralanmasına neden olan işgalci Suudi Koalisyonu savaş uçaklarının Sana, Saada, el-Hadide, Taiz ve Yemen’in diğer bölgelerine düzenlediği saldırıları kınadı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-12-2017 08:44 - 129 Okunma
Bu bildiride şu ifadeler yer aldı: ‘Yemen’de işlenen suçlar ve vahşice cinayetler, insanların alnındaki bir utanç lekesidir. Dünya ülkelerinin sessizliği gölgesinde meydana gelen bu feci cinayetler, yıkımlar ve kuşatma, kötülük ve sapkınlığın, ilke ve değerlerin üzerine çıktığını göstermektedir.
 
Müslüman alimlerin Arabistan’ın işlediği cinayetler karşısındaki sessizliği, Yemen halkının dökülen kanlarında onların da ortak olduğu anlamına gelmektedir ve biz sessiz kalan İslam dünyasının böylesi alimlerini, Yemen’deki olayların sorumlusu olarak görüyoruz. Onlar Allah katında bu cinayetlerin sorumlusudur ve sessiz kalarak, Yemen halkının kanının dökülmesine ortak olmuşlardır.’
 
Yemen Alimler Birliği bildirinin sonunda, ordu kuvvetlerine ve Yemen halk güçlerine, bu ülkeyi savunma konusunda gösterdikleri büyük fedakârlık, direniş ve istikrardan dolayı teşekkür etti.
 
Yemen Alimler Birliği ayrıca şu ifadelerde bulundu: ‘Ülkeyi savunmak sadece silahlı kuvvetlerin görevi değil, savunmaya gücü yeten herkesin görevidir, fedakarlıkta bulunulmalı ve savaş meydanına gidilmelidir.’
 
Salı günü İşgalci Suudi Koalisyonu savaş uçaklarının Yemen’in Taiz eyaletinde bir pazara düzenlediği saldırıda 100’den fazla kişi şehit oldu ve yaralandı.
 
İşgalci Koalisyon uçakları pazartesi günü de Sana, Zimar ve El-Hadide’yi saldırılarının hedefi karar kıldı ve bu saldırılarda 90’dan fazla kişi şehit oldu ve yaralandı.
 
Suudi Arabistan bazı bölge Arap ülkelerinin Koalisyonu ile birlikte Yemen’in istifa eden Cumhurbaşkanı Abd Rabbuh Mansur Hadi’yi yeniden iktidara getirmek için 26 Mart 2015’ten itibaren Yemen’e karşı savaş başlattı ama bu saldırıların Suudi Rejimi için, Yemen’in tahrip olması ve on binlerce masum insanın öldürülmesinden başka bir sonucu olmadı.
 
Yemen Bağımsız Gelişim ve İnsan Hakları Merkezi geçen hafta Salı günü yayınladığı raporda şu açıklamalarda bulunmuştu: ‘Bin gün boyunca Amerika ve Arabistan’ın ortak olarak düzenlediği saldırılarda Yemen’de yaralanan ve şehit olan sivillerin sayısı 35 bin 415 kişiye ulaşmıştır.’
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-12-2017 08:44 - 129 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
17-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım