Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Yemen Ordusu Suudi Rejimin Askeri Üslerini Hedef Aldı
Yemen Ordusu ve halk komiteleri geçtiğimiz gün Arabistan’ın Necran, Cizan ve Asir’de bulunan askeri üslerine saldırısı düzenledi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-02-2017 08:29 - 196 Okunma
Yemen ordusu topçu birlikleri ve halk komiteleri Necran’da bulunan Rekabetu’l Talee ve El-Şebeke üssünün doğusunu defalarca havan topuyla hedef aldı. Atılan havan topları hedefe tam isabet etti. 
 
Ordu tophane birlikleri ve Yemen halk komiteleri yine Cizan’da bulunan Cebelu’l Duhan’daki Suud ordusuna ait üslerden birisini kurşun yağmuruna tuttu. 
 
Aynu’l Sureyn, El-Beşaka, Nefez Alen üsleri ve Asir’de bulunan bir hükümet konağı da Yemen Ordusu tarafından hedef alınan alanlar arasındaydı. 
 
Suudi Rejimin Meha’ya düzenlediği saldırı önlendi
 
Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri bir kez daha Suudi koalisyon ve müttefiklerinin Taiz’de bulunan Meha’nın doğu bölümüne düzenlediği saldırıyı geri püskürtmeyi başardı. 
 
Olayla ilgili bir askeri kaynak tarafından şu açıklama yapıldı: “Suud askerleri tarafından yapılan saldırı 48 saat sürdü. Bu saldırı Suudi koalisyon savaş uçakları ve helikopterlerinin katılımıyla yapıldı. Tecavüzcü koalisyon ve müttefikleri tarafından yapılan saldırı büyük hasara neden oldu. Çok sayıda Suudi rejime bağlı militan Yemen güçleri tarafından öldürüldü ve yaralandı. Yine onlara ait birçok askeri araç da patlatıldı.” 
 
Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri geçtiğimiz hafta boyunca birçok defa Suudi koalisyon ve müttefiklerinin Meha’ya düzenlediği saldırıyı geri püskürtmeyi başardı. 
 
Suudi Arabistan koalisyon çerçevesinde bazı Arap ülkeleri ile birlikte, Yemen’in eski cumhurbaşkanı Mansur Hadi’yi tekrar iktidara taşımak amacıyla Mart 2015’te Yemen’e kapsamlı askeri müdahale başlattı. Söz konusu müdahalenin Suudi rejime binlerce günahsız insanın ölümünden başka bir getirisi olmadı. 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-02-2017 08:29 - 196 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
20-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım