Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Zehra Ana Derneği'nden anlamlı tören
Öğrenciler diplomalarını aldılar, çocuklar mükellefiyet yaşını kutladılar
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
04-09-2014 13:27 - 1817 Okunma


 Zehra Ana Derneği tarafından organize edilen Zeynebiye Kuran Kursu diploma töreni ve "Mükellefiyet Bayramı" programı büyük bir coşkuya sahne oldu..

Programa, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, El Mustafa Üniversitesi Türkiye Temsilcisi Cafer Yusufi ,CABİR Alimleri,sivil toplum kuruluşlarımızın temcileri katıldı.

Zeynebiye Hareketi Gençlik Merkezinde gerçekleşen program, Zehranur Atam'ın  sunumu, Zeynebiye  Kuran Kursu Öğrencilerinden Emre Tayfun'un  Kuran-ı Kerim  tilavetiyle başladı.

Törende konuşan  Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı  Meftune: "Zehra Ana sizin kurumunuzdur, bizim en büyük gücümüz sizin bize ola güveninizdir", diyerek Zehra Ana'nın yurt içi ve yurt dışındaki yardım çalışmalarını anlatan Atam, Zehra Ana Derneği'nin eğitim alanındaki faaliyetlerini genişletip 'Zehra Ana İlimler Akademisi' adı altında projeyi sunuma hazır hale getirdiklerini söyledi. Atam, değerli liderimizin 'Bilge Nesil Bilge Toplum' projesinden hareketle, eğitimcileri bir araya getirip çalışmalara başladıklarını ifade ederek, Zeynebiye İlimler Akademisi'nin çalışmaları ile  ilgili bilgi verdi.

Zeynebiye  Kur’an kursu öğrencilerinden Ahmet Ali Açık'ın okuduğu 'Ya Muhammed' isimli şiir büyük beğeni topladı.

Daha sonra kürsüye gelen El-Mustafa Üniversite'sinin Türkiye Temsilcisi Cafer Yusufi bu anlamlı programa iştirak etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Zehra Ana Derneği’ni başarılı çalışmalarından dolayı takdir edip, bundan sonra ki çalışmalarında başarılar diledi.

Yusufi'nin konuşmasının ardından Zeynebiye Kuran-ı Kursu kursu öğrencilerinden, Muhammed Ali Türkoğlu, Gamze Türkoğlu, Barış Altundağ birer sure okudular.

Surelerinden okunmasının ardından, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz kürsüye çıktı. Özgündüz, Zehra Ana Derneği'ni birçok alanda yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik ederek. Kuran-ı Kerim'i okuyan anlayan ve yaşatanların kıyamette bir adım önde olacaklarını belirterek, Kuran kursunun önemine dikkat çekti ve Zehra Ana bünyesindeki Kur’an  kursu hocalarına teşekkür etti.

Zeynebiye Kur’an Kursu öğrencilerinden Muhammet Hüseyin Karatay  Ferec  Dua'sını  okuyup ardından İmam Mehdi'nin hayatını anlattı.

Anlatımın ardından mükellefiyet törenine geçildi. Yeni buluğ çağına ermiş olan kız çocuklarımızın kendileri için  hazırlanan  sembolik "Mükellefiyet Kapısı"ndan geçmeleri salonda büyük çoşku oluşturdu.

Kapıdan geçen çocuklarımız okudukları ilahilerinden ardından. Mükellef olduktan sonra ki ilk hediyelerini ve diplomalarını Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz”ün elinden aldılar.

Program Kur’an kursu öğrencilerine diplomaları ve dereceye girenlere hediye takdimiyle son buldu.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
04-09-2014 13:27 - 1817 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
16-11-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım