Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Zeynebiye'de ‘Ali Asker’in Matemi Yürekleri Yaktı
Hz. Ali Asker'in yolunda, İmam-ı Zaman (af)'ya adanan İstanbul’da bulunan Ehl-i Beyt camilerinden ve yurdumuzun dört bir yanından binlerce bebek-anne Zehra Ana Derneği'nin organizasyonuyla Zeynebiye'de toplanarak büyük yası gözyaşlarıyla yad ettiler.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-10-2016 09:06 - 464 Okunma
07 Ekim Cuma günü Ehlibeyt Alimlerinden Ş. Ehat Talan’ın kıldırdığı Cuma namazının ardından Bebeklerini İmam-ı Zaman (af)'ya adayan Zeynebiyeli anneler ve Hz. Rubab'a başsağlığı vererek Hz. Ali Asgar'la hemdert oldular. Törene katılan anneler ise, gözyaşlarını tutamadı.
Hz. Muhammed (saa)'in ciğerparesi, “Eti etim, kanı kanımdır buyurduğu”, cennet gençlerinin efendisi torunu İmam Hüseyin ve 71 yareninin Kerbela Çölü'nde şehit edilişlerinin 1377'nci yılında geleneksel hale gelen Aliasgar Günü Zeynebiye Hareketi Gençlik Merkezi’nde gerçekleşti.
Peygamber Efendimizin torunu Hz. Hüseyin`in Kerbela`da öldürülmesinin 1377'nci yıl dönümüne günler kala, İmam Hüseyin`in kundakta öldürülen 6 aylık oğlu Ali Asker için yas tutuldu. Düzenlenen törene bebeği olan anneler katılarak gözyaşları döktü.
 Hz. Ali Asgar günü programı CABİR Alimlerinden Ş.Ehat Talan’ın sunumu ve  Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı. İstanbul’un dört bir yanından Halkalı’ya akın eden Hz. Ali Asgar aşıkları salonda izdiham oluşturdu. Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından İmam Hüseyn’e adanmış küçük asgarlara ve onların Hz. Rubab ve Hz. Zeynep ile hemhal olmaya gelen katılımcılara Ş. Ehet Talan ve Seyyit Yunus Yazıcı seslendiler.
İran’ın Tebriz kentinden gelen Ehlibeyt Meddahı Ali Asker Beraderan ‘Balam Lay Lay’ sinezeni ve mersiyeleriyle katılımcıları göz yaşına boğdu.
Anlamlı program Beraderan’nin okuduğu duayla son buldu.
Öte yandan çocukları olmadığı için geçen yıl Ali Asgar Günü'nde adak veren ailenin bir bebeği oldu. Demir Ali bebek, bu yıl Ali Asgar Günü'nde İmam Mehdi (af)'ye adanarak Mir Yunus Yazıcı’nın kucağına verildi. 
 
 
 
 
 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-10-2016 09:06 - 464 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DÖRT ZÜMREYE ÇOK DİKKAT ETMEK İNDİRİLEN DİNİN EMRİDİR!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
25-04-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım