Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
GÜRCİSTAN’DA HZ. PEYGAMBER (S.A.A) VE İMAM CAFER SADIK’IN (A.S) VİLADET KONFERANSI! (Foto)
12.12.2016 Pazartesi günü Mehdi Aksu Hz. Muhammed (s.a.a) efendimiz ile İmam Cafer Sadık’ın (a.s) viladetleri ve vahdet haftası münasebeti dolayısıyla Gürcistan Ehlibeyt Cemiyeti, Ehlibeyt Âşıkları Forumu ve Hz. Zeynep Kadınlar Birliğinin davetlisi olarak Gürcistan Ehlibeyt Sevdalılarının bu davetine Türkiye Caferi Alimlər Birliği yönetim kurul üyesi araştırmacı yazar Mehdi Aksu katıldı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
15-12-2016 13:32 - 309 Okunma
12.12.2016 Pazartesi günü Mehdi Aksu Hz. Muhammed (s.a.a) efendimiz ile İmam Cafer Sadık’ın (a.s) viladetleri ve vahdet haftası münasebeti dolayısıyla Gürcistan Ehlibeyt Cemiyeti, Ehlibeyt Âşıkları Forumu ve Hz. Zeynep Kadınlar Birliğinin davetlisi olarak Gürcistan Ehlibeyt Sevdalılarının bu davetine katıldılar. Aksu Gürcistanlı Ehlibeyt sevenleri tarafından çok samimi ve sıcak bir şekilde karşılandı.
Aksu 13/12/2016 Salı günü davet olunduğu kurumlar eşliğinde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e otuz km yakınlıkta olan “Marneuli” şehrinde bir dizi temaslarda bulundu. Ehlibeyt Medresesine, Ehlibeyt Camilerine ziyarete giderek buradaki alimler, yöneticiler ve kanaat liderlerinin önde gelenleri ile geleceğe dair önemli görüşmeler yaptı.
 
13/12/2016 Salı günü öğleden sonra Gürcistan Ehlibeyt Cemiyeti, Ehlibeyt Âşıkları Forumu ve Hz. Zeynep Kadınlar Birliğinin düzenlemiş oldukları konferans salonuna geçildi. Konferansa katılım çok kalabalıktı. Konferansın sunumunuyapan Kerbelai Elçin Daştanzade katılımcıları selamladıktan sonra, Kuran garisi Rıza Cafer’in Kuran tilaveti ile başladı. 
 
Kuran tilavetinden sonra Türkiye Caferi Alimlər Birliği yönetim kurul üyesi araştırmacı yazar Mehdi Aksu kürsüye davet edildiler. Mehdi Aksu sözlerine İmamı Zamana (a.f) ve katılımcılara tebrik dileklerini dile getirerek başladı. Sonrasında Cabir’in (Caferi Alimler Birliğinin) Ataşehir İmam Hüseyin Cami cemaatinin, Sancaktepe Ehlibeyt derneğinin ve Ehlibeyt canları ilim ve eğitim derneğinin selamlarının katılımcılara ilettiler. Aksu konuşmalarında Hz. Peygamber efendimizin viladeti esnasında alemde vuku bulan olağan üstü hadiselere ve bu hadiselerden alınması gereken mesajlara değindi. Daha sonra Hz. Adem’den günümüze ve günümüzden zuhura kadar emsali olmayan altın on yıl diye tanımladığı Hz. Peygamberimizin Medine döneminden ve bu on yılı altın on yıl yapan nedenlerden söz etti. Bu on yılı altın on yıl yapan nedenlerin başında ilim, bilim, medeniyet, maneviyat, dayanışma, vahdet, tevhid-i kelime, çalışma, emek ve emeye saygı, rahmet Peygamberinin ümmetinin merhamet sıfatı ile sıfatlanması geldiğinin altını çizdi ve bu nedenlere geniş olarak yer verdi. 
 
Sonra Azerbaycan’ın Bakü şehrinden “Azerbaycan İlahi Nağmeler Grubunun” Başkanı Ehlibeyt mektebinin bülbülü SeyyidTalehBoredigahi kürsüye teşrif ederek güzel sesi ile Vahdet, Hz. Peygamber (s.a.a) ve İmam Cafer Sadık (a.s) hakkında ilahilerini seslendirdi. 
 
Programın devamında Al-Mustafa Üniversitesinin Gürcistan temsilcisi Hacı Şeyh Davud Zarii kürsüye gelerek İmam Cafer Sadık (a.s) hakkında ve O hazretin nasihatleri hususunda bir konuşma yaptılar. 
Program SeyyidTalehBoredigahi’nin okuduğu “Ferec” duası ile son buldu. 
Aksu Salı akşamı Marneuli’de bulunan İmam Ali CamiiYönetim kurulu ve alimi Hacı Şeyh Hacı Hacıyev tarafından İmam Ali Camiine davet edildi ve bu camide gençlere birlik, ve Ehlibeyt mektebine hizmetin önemi ve değeri hakkında bir konuşma yaptılar. 
 
Çarşamba günü kendisini davet eden heyet beraberinde sabah erken saatlerde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te bir takım görüşmelerde bulundu ve Müslümanların bazı meseleleri konuşuldu ve geleceğe dair programlar hakkında meşveretler yapıldı.  Aksu 15//12/2016 Perşembe günü yurda dönüş yaptı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
15-12-2016 13:32 - 309 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
SALAT: DUA MI NAMAZ MI?
İbrahim ŞEREN
RAMAZAN ÖZLE BULUŞMA AYIDIR
Av. Sinan Kılıç
İnnaLillahi ve İnnaİleyhiraciun
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
20-01-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım