Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Bahreyn Alimlerinden Halka Çağrı: Şeyh Kasım’a Destek İçin Sokaklara İnin
Bahreyn alimleri; Şeyh İsa Kasım’ın sağlık durumunun ciddi olduğu uyarısında bulunarak, bu ülkenin halkından cuma günü sokaklara inmelerini istedi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-11-2017 07:01 - 141 Okunma
Bahreyn alimleri bir bildiri yayınlayarak, Ayetullah İsa Kasım’ın endişe verici sağlık durumuna değindiler ve bütün halkın cuma günü barışçıl protestolara katılmasını istediler.
 
Bu bildiride şu ifadeler yer aldı: ‘Bahreyn’in dini ve ulusal lideri Ayetullah Şeyh İsa Ahmed Kasım’ın sağlık durumu çok endişe vericidir. Artık bu durum karşısında sessiz kalınamaz. Rejim, Ayetullah İsa Kasım’ın zorla evde tutulmasını durdurmalı ve evinin etrafındaki zalimce kuşatmaya bir son vermelidir.’
 
Bahreyn alimleri bu bildirinin başka bir bölümünde şu ifadelerde bulundu: ‘Şeyh İsa Kasım’ın evinin önündeki kuşatmanın sonlandırılmasındaki herhangi bir gecikme, rejimin ve kralın, Şeyh İsa Kasım’ı soğukkanlı bir şekilde evinde öldürmek istediği anlamına gelmektedir ve bu gecikmenin başka bir anlamı yoktur.
 
Al-i Halife’nin din, dini lider ve halkın çeşitli kesimlerine karşı kuşatması, tutuklamaların devam etmesi, en son Şeyh Ali Salman’a yapıldığı gibi, siyasi muhaliflere karşı atılan suçlamalar, ümitsiz ve yenilmiş yöntemlerdir ve bu tip eylemeler, Bahreyn halkını yollarına devam etmekten ve haklarının peşinden gitmekten vazgeçiremeyecektir.
 
Tehlike çanlarını çalıyor ve Bahreyn’in değerli halkından olayların kontrolünü ellerine almalarını istiyoruz. Kadın, erkek ve çocuk olmak üzere herkesi sokaklara davet ediyor ve cuma günü ülkenin bütün bölgelerinde barışçıl protestolar düzenleyerek, Şeyh İsa Kasım’ı korumaya bağlı olduklarını vurgulamalarını, bastırma ve tutuklamaların artmasını kınamalarını istiyoruz.
 
Başka bir ülke, mevcut duruma dayanamaz ve eğer bir çare düşünülmezse, patlama yakındır ve dini ve ulusal yetkililer olmak üzere herkes, patlama yaşanmadan önce gerekli eylemleri yapmalıdır.’
 
Bahreyn’in Ed-Deraz bölgesindeki yetkili kaynaklar ve El-Vefak Cemiyetinden bir kişi, Ayetullah Şeyh İsa Kasım’ın durumunun ağırlaştığını açıkladı.
 
Bahreyn Şiilerinin lideri ve dini mercii Ayetullah İsa Kasım’ın yaşadığı evin bulunduğu, Ed-Deraz bölgesi, 2016 yılı haziran ayından itibaren ve Ayetullah İsa Kasım’ın evi de 2017 Haziran ayından itibaren Al-i Halife kuvvetlerinin kuşatması altındadır.
 
Ayetullah İsa Kasım’ın evinin kuşatma altında olması nedeniyle, bu süre zarfında defalarca Şeyh İsa Kasım’ın tedavi sürecinde zorluklarla karşı karşıya kalınmıştır.
 
Bahreyn insan hakları aktivistlerinden İbrahim Serhan, şu açıklamalarda bulundu: ‘Ayetullah İsa Kasım’ın durumu çok ağırdır ve şimdiye kadar onun tedavi edilmesi için hiçbir eylemde bulunulmamıştır.
 
Ayetullah Kasım, mide kanamasından acı çekmektedir. Bu nedenle hastaneye gitmelidir. Çünkü onu evde tedavi eden doktor uzman değildir.
 
Ayetullah İsa Kasım’ın evi, Al-i Halife Rejim kuvvetleri tarafından kuşatıldığından beri yani 524 gündür, Şeyh İsa Kasım’ın tedavi edilmesi için hiçbir eylemde bulunulmamıştır.’
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-11-2017 07:01 - 141 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
17-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım