Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Beşşar Esad’ın Danışmanı: Suriye Savaşının Sonuna Gelmiş Bulunmaktayız
Suriye Cumhurbaşkanı’nın Siyasi ve Basın Danışmanı Suriye savaşının sonuna gelindiğini bildirerek; “Suriye halkı ve yetkilileri vatanlarını, tarih ve medeniyetlerini baştan yazmaya hazırdır” açıklamasında bulundu.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
12-08-2017 08:15 - 263 Okunma
Suriye Cumhurbaşkanı’nın Siyasi ve Basın Danışmanı “Busniye Şaban” asıl hedefinin devletin yıkılması olmayan, aksine Suriye tarih ve medeniyetinin yıkılması olan bu savaşta Suriye’nin zafer elde etmesine az kaldığını vurguladı.
 
Askeri savaşın bitmesinin, savaşın da tamamen bittiği anlamına gelmediğini vurgulayan Şaban, aksine farklı alanlarda savaşın devam edeceğini ve bunun da en az askeri savaş kadar önemli olduğunu söyledi.
 
Ayrıca Suriye halkının ve yetkililerinin, vatanlarını, tarih ve medeniyetlerini yeniden yazmaya hazır olduklarını söyleyen Şaban; “Artık Suriye‘yi yok etme planının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Cesaret ve şeffaflıkla olup bitenleri yeniden okumalıyız. Hatalarımızı itiraf etmeli ve (Suriye’yi) ordunun direnişi ve çabaları ile ve Beşar Esad’ın dayanıklılığı ile yeniden kurmalıyız” şeklinde açıkladı.
 
Filistin hakkında bir kitap yazılmamış olmasını eleştirerek şu sözlerde bulundu; “Arap ülkelerinin düşünce ve düşünürlerinden değerli çalışmaların çıktığına şahit olamıyoruz ne yazık ki. Ancak buna rağmen düşmanlarımız bizim düşünürlerimizi hedef almaktan çekinmiyor. Zira hepsi, bir düşünürün çok mühim değerlere denk olduğunu biliyorlar.”
 
Cumhurbaşkanı Esad’ın Siyasi ve Basın Müşaviri sözlerinin sonunda, tek kutuplu dünyanın sona erdiğini hatırlatarak, artık Arap dünyasının da bu çok kutuplu dünyada yerini alması gerektiğini söyledi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
12-08-2017 08:15 - 263 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
10-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım