Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Bin Salman’dan Ayetullah Hamanei’ye Çirkin “Hitler” Benzetmesi
Prens Selman Newyork Times gazetesine verdiği röportajda Ayetullah Hamaney’in “yeni Hitler” olduğunu savundu. Doğrudan Ayetullah Hamaney’i hedef alan veliaht prens, “Avrupa Hitleri tecrübe etti. Ortadoğu’da yeni bir Hitler istemiyoruz” ifadelerine yer verdi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-11-2017 06:46 - 134 Okunma
Ortadoğu’daki tüm tekfirci terör guruplarını finansa etmekle suçlanan ve son olarak da ABD kongresinde bu yardımları tescillenerek 11 Eylül mağdurlarının dava açtığı Arabistan rejiminin İran’ı ve dini liderini hedef almasının özellikle Suriye’de ve Irak’ta ABD-Suud planlarının çökmesi, Yemen bataklığına saplanması neden olarak gösteriliyor.
 
Son Suriye barış sürecinden de Türkiye-İran ve Rusya tarafından oyun dışı bırakılan ABD ve Arabistan’ın öfke patlaması olarak görülen Muhammed b. Salman, ülkesinde yüzlerce prens ve siyasi şahsiyeti de tutuklatarak mal varlıklarına el koydu.
 
Ayrıca Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’ın, gözaltına aldırdığı prenslere işkence yaptırdığı ortaya çıktı. İşkenceyi ise BAE’den gelen ABD’li paralı askerlerin yaptığı belirtilen İngiliz Daily Mail’in haberine göre, askerler, prensleri dövüyor ve ayaklarından tavana asarak işkence ediyordu.
 
Hatta bu sorgulamaların çoğuna bin Salman’ın bizzat katıldığı belirtilen haberde “Veliaht Prens, nazik bir şekilde sorular soruyor. Prens odadan çıktığında paralı askerler içeri giriyor ve tutuklular hakarete uğruyor, tokatlanıyor, asılıyor, işkence görüyor” ifadelerini yer verilmişti.
 
Uzmanlar, ülkesinde büyük bir kaos yaşayan ve Yemen bataklığına batan bin Salaman’ın bu şekilde üzerindeki baskıları başka bir yöne çekmek isteyebileceğini belirterek “Ayetullah Hamanei’nin kararlı duruşu olmasaydı, bugün birçok Arap ülkesinin başşehri IŞİD ve aşırı tekfirci teröristlerin elinde olurdu” dediler.
 
Ayrıca ılımlı Sünni rolüyle Türkiye’nin Sünni dünyadaki liderliğini de baltalama planları yapan bin salmanın İsrail’le stratejik ortaklık kurmaya çalıştığı da medyaya sızmıştı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-11-2017 06:46 - 134 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
20-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım