Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Caferider'den Aşura Değerlendirme Toplantısı
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-12-2012 09:38 - 763 Okunma

Caferider yönetim kurulu 24 Kasım Cumartesi günü düzenlenen, “Evrensel Aşura Matem Merasimi”ne yönelik değerlendirme toplantısı düzenledi.

Zeynebiye Camiinde düzenlenen toplantıya, Türkiye Caferileri Lideri H.Selahattin Özgündüz, Dünya Caferi Alimler Birliği Başkanı H.Hasan Karabulut, Genel Sekreter H.Musa Ayaztekin, H.Şirali Bayat, H.Ehed Talan, H. Ali Salmanlı, H. Ali Koç, H. Yakup Yaşlak, H.Ammar İlter, cami dernekleri, ATA-DER, İfa Spor, Zehra Ana Derneği, Caferider Gençlik Kolları, Zeynebiye Gençlik Komisyonu katıldı.

Programda konuşan Caferider Başkanı Av. Sinan Kılıç törene maddi ve manevi emeği geçen herkese teşekkür ederek, matemin her yıl daha nitelikli geçmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapamaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Toplantıda konuşan Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz’ de emeği geçenlere teşekkür ederek, bu törenin tüm dünyada markalaştığını ifade etti. Özgündüz, İmam Hüseyin için ihlâsla yapılan her şeyin, Allah katında karşılık bulduğunu, Allah’ın buna değer verdiğini, bu yılda hizmet ederken kişisel hiçbir şeyi karıştırmadan en güzel şekilde herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirtti. Selahattin Özgündüz, İmam Hüseyin’in kanı ve Hz. Zeyneb’in gözyaşları üzerinde hiç kimsenin hesap gütmemesini istedi.

Özgündüz, Ehlibeyt âlimlerine, Aşura matemini güven içinde sunmamızı sağlayan emniyet mensuplarına, yoğun ilgi gösteren basın kuruluşlarına, programa katkıda bulunan belediyelere, komitelerde görev alan Ehlibeyt dostlarına teşekkür etti.

CABİR Başkanı H. Ş. Hasan Karabulut, toplantıda yaptığı konuşmada Zeynebiye'den yükselen Hüseynî mesajın, gücün karşısında hakkın, ihlâsın zaferini gösterdiğini belirtti.
Daha sonra söz alan katılımcılar, Evrensel Aşura Matem Merasimi'ne ilişkin görüşlerini ifade ederek, eleştiri ve önerilerini bildirdiler.

Parogramın sonunda Caferider genel sekreteri Kasım Nas, iletilen eleştiri ve önerileri ciddiyetle ele alarak, önümüzdeki yıl yapılacak olan tören de eksikliklerin giderileceğini ve önerilerin de değerlendirileceğini ifade etti.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-12-2012 09:38 - 763 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
10-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım