Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
General Giora: İsrail’in, Hizbullah’a Karşı Dayanacak Gücü Yok
Siyonist rejimin eski bir yetkilisi, rejimin Lübnan Hizbullahı ile yeni bir savaşa dayanacak gücünün olmadığını açıkladı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-08-2017 13:42 - 104 Okunma
İsrail’in en önemli askeri ve güvenlik konuları uzmanlarından kabul edilen Siyonist Rejim Güvenlik Kurumu Eski Başkanı General Giora Eiland, Tel Aviv’in Hizbullah’a karşı yeni bir savaşa dayanacak gücünün olmadığını bildirdi.
 
Siyonist rejim kanallarından birine verdiği bir röportajda; “İsrail’in Hizbullah’a karşı yeni bir savaşa dayanacak gücü yok.” açıklamasında bulundu.
 
Siyonist General; “Böyle bir şeyle karşı karşıya kalmamak veya buna sebebiyet verecek her türlü eylemden kaçınmak için çaba gösterilmesini” istediğini açıkladı.
 
Eiland, Hizbullah’ı suçlayarak, ellerinde toplu katliam silahları bulundurma ihtimalinin olduğunu söyleyerek; “Savaş endişesi ve korkusu, Hizbullah’ın elinde toplu katliam araçları bulundurması ihtimalinden kaynaklanmıyor, sahip oldukları askeri ve füze cephanesinden kaynaklanıyor. İsrail’in aldığı bilgiler doğrultusunda yapılan incelemelerde, Hizbullah’ın elinde farklı menzillere sahip 130 binden fazla çeşit füze bulunuyor.” açıklamasını yaptı.
 
Siyonist General; “İsrail’in Suriye’deki saldırıları, İsrail aleyhinde doğrudan bir tepki oluşturmamak adına normalinden bir doz aşağıda ve hesaplı bir şekilde kullanılıyor.”
 
Eiland devamında; “İsrail Savaş Bakanı Avigdor Lieberman’ın, klasik olmayan silahlar gibi gelişmiş silahların Hizbullah’ın eline geçmesine izin vermeyecekleri yönündeki açıklamaları, Hizbullah’ın gücünün giderek arttığının dolaylı yoldan itirafıdır ve Tel Aviv’in Lübnan’a ağır silahlar getirildiğini tespit ettiği takdirde, bu operasyona saldıracağını haber veriyor” dedi.
 
Eiland ayrıca uyarda bulunarak; “İsrail gelecekte Hizbullah ile savaşma gücüne sahip değil. Hatta 2006 yılındaki savaşta sahip olduğu hazırlıktan çok daha fazlasına sahip olsa dahi.” dedi.
 
“İsrail böyle bir savaşın tüm boyutlarına tahammül edecek dayanıklılığa sahip değil” diyen Siyonist General son olarak; “Ben klasik olmayan silahlardan bahsetmiyorum, aksine Hizbullah’ın klasik silah cephanesinden bahsediyorum. Bu durum bir savaş çıkmasını önlememiz gerektiğini gösteriyor. Ve eğer böyle bir savaş çıkarsa üç gün içerisinde bitirilmesi gerekiyor, 2006 yılında olduğu gibi 33 gün içerisinde değil.”
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
08-08-2017 13:42 - 104 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
24-09-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım