Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Halkın darbe nöbeti sürüyor
Darbeye karşı meydanları boş bırakmayan vatandaşlar Türkiye'nin 81 kentinde nöbetini sürdürüyor
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
20-07-2016 09:04 - 749 Okunma
Darbe girişimine karşı, ilk günden bu yana meydanları boş bırakmayan vatandaşlar Türkiye'nin 81 kentinde nöbetini sürdürüyor.
 
KIZILAY'DA PROTESTOLAR SÜRÜYOR
Darbe girişimini protesto için meydanlara çıkan vatandaşların Ankara Kızılay Meydanı'ndaki "demokrasi nöbeti" sürüyor.
Darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısı üzerine meydanlara koşan her yaştan çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Kızılay Meydanı'nda bu akşam da yerini aldı.
 
Öte yandan Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi etrafında nöbete devam eden özellikle akşam saatlerinde sayıları artan vatandaşlar, Millet Camisi'nde de namazlarını kılıyor. Namazın ardından darbe girişiminde şehit olanlar için Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştiriliyor, dualar ediliyor.
 
HAKKARİ'DE BİNLERCE İNSAN ŞEHİTLER İÇİN DUA ETTİ
Hakkari'de, darbe girişimine yönelik protestolar sürüyor.
Valilik önünde akşam saatlerinde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan yaklaşık 4 bin kişi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine "Dik dur eğilme, bu millet seninle" diye slogan attı.
Daha sonra, darbe girişiminde şehit olanlar için dua edildi.
 
SİİRT'TE BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI
Siirt'te, darbe girişimi protesto edildi.
Siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin çağrısı üzerine, aralarında Vali Mustafa Tutulmaz, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren ve 3. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Sedat Özkoç'un da yer aldığı binlerce kişi, valilik önünde toplandı.
Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "dik dur eğilme bu millet seninle", "Siirt burada darbeciler nerede" ve "darbeye karşı omuz omuza" şeklinde sloganlar attı. Vatandaşlara caddeden geçen çok sayıda araç da korna çalarak destek verdi.
 
HATAY'DA ŞEHİTLER İÇİN DUA
Hatay'ın Antakya ilçesinde vatandaşlar darbe girişimine tepki göstermek için demokrasi nöbetini sürdürüyor. Vali Ürgen Alanı'nda toplanan ve ellerinde Türk bayrakları ve dövizler taşıyan binlerce kişi, "Dik dur eğilme, bu millet seninle" ve "İdam isteriz" şeklinde sloganlar attı.
Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti ve duaların okunmasının ardında Antakya Belediyesi Tasavvuf Müziği Korusu konser verdi.
 
ŞANLIURFA'DA RABİA MEYDANI'NDA TERÖR ÖRGÜTÜ ALEYHİNE SLOGANLAR
Şanlıurfa'da darbe girişimine tepkiler devam ediyor.
Rabia Meydanı ve 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı önünde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla terör örgütü aleyhine sloganlar attı. Çocuk ve kadınların da katıldığı gösterilerde, vatandaşlar yaşanan girişime tepkilerini dile getirdi.
 
BİTLİS'TE HALK NAMAZ SONRASI MEYDANA YÜRÜDÜ
Bitlis'in Ahlat ilçesinde, darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "demokrasi nöbeti" devam ediyor.
Yatsı namazı çıkışı ilçedeki Ulu Cami önünde toplanan çok sayıda vatandaş, sloganlar atarak Selçuklu Mahallesi'nde bulunan meydana kadar yürüdü.
 
MUŞ'TA DARBE TEKBİRLERLE PROTESTO EDİLDİ
Muş'ta, meydanlarda toplanan vatandaşlar askeri darbe girişimini protesto etti.
Belediye Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, tekbirler ve slogan eşliğinde askeri darbe girişimini protesto etti.
Belediye Başkanı Feyat Asya, demokrasi nöbetlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın herkes evine dönebilir açıklamasını yapana kadar sürdüreceklerini söyledi.
 
İZMİR'DE 10 BİNİ AŞKIN VATANDAŞ KONAK MEYDANI'NDA
İzmir, Manisa, Denizli, Aydın ve Uşak'ta toplanan vatandaşlar, darbe girişimini protesto etti.
İzmir'de 10 bini aşkın vatandaş, Türk bayraklarıyla Konak Meydanı'nda bir araya geldi.
İstiklal Marşı'nı okuyan vatandaşlar, "Darbe yapana, darbe yapan millet olarak tarih yazdık", "O kadar uyardık seni FETÖ, ampulle oynama, çarpılırsın"," He canım he darbe oldu" pankartları taşıdı, "İdam isteriz", "Dik dur, eğilme, bu millet seninle" sloganları attı.
 
KIRŞEHİR'DE 40 SİYASİ PARTİ VE STK'LAR BİR ARADA
Kırşehir'de faaliyet gösteren 40 siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun başkanları, darbe girişimine tepki amacıyla "demokrasi nöbetine" katılarak birlik ve beraberlik örneği sergiledi.
Cacabey Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya gelen başkanlar, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
 
ADIYAMAN'DA GÖSTERİLER DEVAM EDİYOR
Darbe girişiminin ardından Adıyaman'da başlatılan protesto gösterileri devam ediyor.
Darbe girişiminin ardından, valilik binası önündeki meydanda toplanan vatandaşlar, bekleyişlerini sürdürüyor.
 
KIRKLARELİ'NDE BAYRAKLI PROTESTO
Darbe girişimi, Kırklareli'nde protesto edildi.
Vilayet Meydanı'nda demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlar, ellerinde bayraklarla "Recep Tayyip Erdoğan", ''Vur de vuralım, öl de ölelim" şeklinde sloganlar attı.
 
SİVAS'TA VATANDAŞLAR VALİLİK BİNASINDA
Sivas'ta vatandaşlar ellerinde pankartlar ve Türk bayraklarıyla akşam saatlerinde Sivas Valiliği önünde toplandı. Sivas Valisi Davut Gül, İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan ve İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, valilik binası önünde bir süre vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi.
 
NEVŞEHİR'DE PROTESTOLAR TÜRK TELEKOM BİNASI ÖNÜNDE
Nevşehir’de, AK Parti il binasından yürüyüşe geçen ve Türk Telekom binası önünde toplanan binlerce vatandaş, burada sloganlarla darbe girişimini protesto etti.
 
YOZGAT'TA PARTİLERİN İL BAŞKANLARINDAN BİRLİK MESAJI
Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan siyasi parti il başkanları, vatandaşlara birlik ve beraberlik mesajı verdi.
AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, burada yaptığı konuşmada, darbeye karşı çıkarak ülkenin geleceğine ipotek koymaya çalışanlara fırsat vermeyenlere teşekkür etti.
CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar da demokratik, laik, sosyal Türkiye Cumhuriyeti Devletini bir avuç çapulcuya bırakmayacaklarını, darbelere sonuna kadar karşı olduklarını belirtti.
 
"VATAN SANA CANIM FEDA"
Aksaray’da vatandaşlar, Darbe girişimine tepki gösterdi.
Kent Meydanı'nda Türk bayraklarıyla alana gelen vatandaşlar, "Vatan sana canım feda", "Dik dur eğilme Aksaray seninle", "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları attı.
 
"HAİNLER HESAP VERECEK"
Tekirdağ'da vatandaşlar darbe girişimine karşın "demokrasi nöbetini" sürdürüyor.
Valilik binası önünde toplanan ve 4 gündür demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlar, ellerinde bayraklarla "darbeye hayır", "Recep Tayyip Erdoğan", "paralel hainler hesap verecek", "millete kalkan eller kırılsın" şeklinde sloganlar attı.
 
VAN'DA BİNLERCE VATANDAŞ SOKAKTA
Darbe girişimi, Van'da alanlara inen binlerce vatandaş tarafından protesto edildi.
Beşyol Meydanı'nda demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Recep Tayyip Erdoğan", ''Darbeye hayır" ve ''Vanlılar burada darbeciler nerede'', "Fetö'ye idam" şeklinde slogan attı.
 
KAYSERİ'DE GÜL CEP TELEFONU BAĞLANTISIYLA VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, darbe girişimine ilişkin, "Maalesef cuma günü tarihimizin çok acı günlerinden birisini daha yaşadık. Bir grup akıl, izan, vicdan noksanı insan, bir gece baskınıyla Türkiye'de yönetimi ele alacağını zannetti ama önce silahlı kuvvetlerimizin değerli komutanları sonra da fedakar, cefakar vatandaşlarımız sokağa çıkarak buna mani oldular." dedi.
Kayseri'de darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz'dan beri Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar atarak tepkilerini sürdürdü.
11. Cumhurbaşkanı Gül, meydanda toplanan vatandaşlara, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in kurduğu görüntülü cep telefonu bağlantısıyla hitap etti. Gül, sevgi gösterisinde bulunan ve tezahürat yapan vatandaşları selamladı.
 
KASTAMONU'DA ŞEHİTLER İÇİN DUA EDİLDİ
Kastamonu'da vatandaşlar, Darbe girişimini protesto etti.
Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Kur'an tilavetini dinledi ve darbe girişimi sırasında şehit olanlar için dua etti.
 
ESKİŞEHİR VİLAYET MEYDANI'NDA BULUŞTU
Eskişehir Vilayet Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimini protesto etti.
Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine tezahüratta bulundu. Türk Kızılayı, ilçe belediyeleri, çeşitli kurum ve kuruşları tarafından nöbet eylemindeki vatandaşlara içecek ve yiyecek ikram edildi. Darbe girişimde hayatını kaybedenler için okunan Kur'an-ı Kerim'e vatandaşlar da eşlik etti. Vatandaşların Vilayet Meydanı'ndaki protestoları sürüyor.
 
YALOVALILAR: DARBELERE DİRENECEĞİZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyan Yalovalılar, aileleri ve çocuklarıyla birlikte ellerindeki Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı.
Vatandaşlar, dev ekranda televizyon kanallarından gündemi takip etti ve haber bültenlerini izledi. Meydandakiler, "Darbelere karşı direneceğiz", "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Recep Tayyip Erdoğan" ve ''Darbeye hayır" sloganları attı.
 
KÜTAHYA'DA BİNLERCE VATANDAŞ MEYDANLARDA
Kütahya'da da "demokrasi nöbeti" tutmak için kentin çeşitli noktalarından araçlarla ve yaya olarak binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla meydanlara yine akın etti.
Zafer Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, konuşmalar sırasında sık sık, "İdam cezası geri gelsin", "Dik dur eğilme, bu millet seninle" ve "Devlete uzanan eller kırılsın" sloganları attı.
 
KONYA'DA SABAHA KADAR PROTESTO
Konya'da, Darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "demokrasi nöbeti" devam ediyor.
Konyalı vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Mevlana Meydanı'na akın etti. Kadın erkek, genç yaşlı on binlerce vatandaş, cuma gününden bu yana geceden sabaha kadar sloganlar atarak darbe girişimini protesto ediyor.
 
Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Konya burada darbeciler nerede", "Vur vur inlesin Pensilvanya dinlesin" şeklinde sloganlar attı. Konya Atlı Okçuluk Grubu Başkanı Dr. Naim Ünsal ve grup üyeleri alana atlarıyla gelerek, renkli görüntüler oluşturdu.
 
KOCAELİ'DE STK'LAR BİR ARADA
Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, gençlik alanında faaliyet gösteren 36 sivil toplum kuruluşu ile siyasi partilerin gençlik kolları, Darbe girişimine tepki amacıyla ortak basın açıklaması yaptı.
Genç Kocaelililer Derneği Başkanı Sedat Köse, Sabri Yalım Parkı'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yaptığı açıklamada, FETÖ ve dış güçlerin gölgesinde vatanı bölme amacıyla darbe girişiminde bulunanların, yüce Türk adaleti karşısında hak ettikleri bedeli ödemeleri gerektiğini söyledi.
 
ADANA UĞUR MUMCU MEYDANI AYAKTA
Adana'da vatandaşlar, Darbe girişimine tepki gösterdi.
Uğur Mumcu Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimini protesto etti.
Darbe aleyhinde slogan atan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da sevgi gösterisinde bulundu.
 
ELAZIĞ NÖBETE DEVAM EDİYOR
Elazığ'da, Darbe girişimini protesto eden vatandaşlar meydanlardaki nöbetini sürdürdü.
Havanın kararmasıyla kentin dört bir yanından İzzetpaşa Meydanı'na gelen vatandaşlara, meydana traktörleri ile gelen bir grup çiftçi ile ambulanslarla gelen sağlık çalışanları destek verdi.
 
"MİLLETİN MÜCADELESİ KARŞISINDA SİNEK GİBİ YOK OLDULAR"
Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Darbe girişimine ilişkin, "Topları da olsa, tüfekleri de olsa, helikopterleri de olsa, uçakları da olsa bu insanların topyekün mukabelesi karşısında sinek gibi yok olup gitmişlerdir." dedi.
Özkan, darbe girişiminin ardından "Demokrasi nöbetinin" tutulduğu kent meydanında, kanaat önderleri ile mahalle muhtarların da katıldığı toplantıda vatandaşlara seslendi.
 
ISPARTA'DA GÖSTERİLERE SIĞINMACI DESTEĞİ
Isparta Hükümet Meydanı'nda binlerce kişinin katıldığı ve 5 gündür devam eden darbe karşıtı gösterilere, Ispartalıların yanı sıra ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan çok sayıda sığınmacı da destek verdi.
 
BURSA FOMARA MEYDANI'NDA BİNLERCE KİŞİ
Bursa'da, Darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların "demokrasi nöbeti" devam ediyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine kentin çeşitli noktalarından araçlarla ve yaya olarak AK Parti İl Başkanlığının da bulunduğu Fomara Meydanı'na akın eden binlerce kişi, ellerindeki Türk bayraklarıyla sloganlar atıp, tepkilerini dile getirdi.
 
SİNOP'TA ŞEHİTLER İÇİN DUA
Sinop'ta vatandaşlar, Darbe girişimi protestosunu sürdürdü.
Hükümet Konağı Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından darbe girişiminde hayatını kaybedenler için dua okudu.
 
HAKKARİ'DE DE PROTESTOLAR SÜRÜYOR
Hakkari'de vatandaşlar darbe girişimini protesto etti.
 
DOĞU KARADENİZ NÖBETİ SÜRDÜRÜYOR
Darbe girişimi, Trabzon, Rize, Ordu, Bayburt ve Gümüşhane'de protesto edildi.
 
MALATYA'DA BEKLEYİŞ SÜRÜYOR
Darbe girişimi nedeniyle Malatya'da başlatılan protesto gösterileri devam ediyor.
Darbe girişiminin ardından, Valilik binası ile Yeni Cami önünde toplanan vatandaşlar, bekleyişlerini sürdürüyor.
 
"TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞI ŞİZOFREN BİR DELİ"
Afyonkarahisar'da Anıtpark Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, "Dik dur, eğilme, bu millet seninle" ve "İdam isteriz” sloganları attı.
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, 15 Temmuz gecesi demokrasiye, devlete, millete ve cumhurbaşkanına darbe girişiminde bulunulduğunu belirterek, terör örgütü elebaşısının şizofren bir deli olduğunu söyledi.
 
ERZURUM'DA TEHECCÜD NAMAZI KILINDI
Erzurum'da, darbe girişimine karşı vatandaşların "demokrasi nöbeti" kapsamında teheccüd namazı kılındı ve dualar edildi.
Yakutiye Kent Meydanı'na toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla FETÖ aleyhine sloganlar atarak, darbeyi lanetledi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
20-07-2016 09:04 - 749 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
13-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım