Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Hamit Turan İçin Anlamlı Kampanya
Zeynebiye Hareketi’nin hamisi Hüccet'ül İslam Vel Müslimin Şeyh Hamit Turan’ın vefatının ardından Zeynebiyeli gençler " Orkide sokağının ismi Hamit Turan olarak değiştirilsin" kampanyası başlattı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
15-02-2017 14:00 - 1451 Okunma

İstanbul ili Küçükçekmece ilçesi Halkalı Merkez Mahallesinde yer alan Orkide adlı sokak adının “Hamit Turan” olarak değiştirilmesini talep ediyoruz, diyen Zeynebiyeliler sosyal medya aracılığıyla duyarlı Ehlibeyt dostlarını kampanyaya katılmaya davet ediyor.

change.org sitesinde yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

"Sen de bu değişikliği destekliyorsan kampanyayı imzala ve desteğini göster.

Hamit Turan; Halkalı Zeynebiye Camii'nde yaklaşık 40 yıl boyunca cami imamlığı yaptıktan sonra geçirdiği rahatsızlık sonucunda 525 gün komada kaldı ve 10 Şubat Cuma günü bizlere veda etti. İsmini değiştirmek istediğimiz bu sokakta ömrünün 40 yılını bizler için harcadı, caminin dışarı taşan kalabalığa da burada namaz kıldırdı ve cemaate seslendi. Bizler de ahde vefa olması ve bir nebze de olsa gelecek nesillere bu adı taşıyabilmek için bu sokağın adının değiştirilmesini arzu ediyor ve yetkililere sesleniyoruz.

Hamit Turan; “Ehl-i Beyt yolunun âlimi nasıl olur?” sorusunu ilmi, dünyaya bakışı ve tevazusuyla yaşayarak cevaplayan değerli bir alimdi zira cenaze törenine iştirak ederek merasimi teşrif eden binlerce seveni de “Ehl-i Beyt alimi nasıl kendini sevdirir?” sorusuna Türkiye tarihinde görülmemiş bir katılımla ve gözyaşı seliyle cevap vermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanı Sn. Mehmet Görmez’le birlikte kadir şinâs Ehl-i Sünnet alimleri, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'le birlikte çok değerli devlet erkanı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri taziyelerini bildirerek İslam dünyası için ne kadar önemli bir alim olduğunu bizlere göstermiştir.

Sen de bu kampanyayı imzala ve daha çok kişiye ulaşması için paylaş, birler büyüyerek çoğalır."

Zeynebiyeli gençler, sosyal medyadan yürütülen kampanyanın yanı sıra mahalle sakinlerinin de imzalarını alarak ilgili makamlara ileteceklerini bildirdiler.

Kampanyaya katılmak için aşağıdaki linke tıklayınız

https://www.change.org/p/istanbul-b%C3%BCy%C3%BCk%C5%9Fehir-orkide-soka%C4%9F%C4%B1n%C4%B1n-ismi-hamit-turan-olarak-de%C4%9Fi%C5%9Ftirilsin

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
15-02-2017 14:00 - 1451 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
23-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım