Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Haşdi Şabi’den Basra Açıklaması
Irak Gönüllü Halk Güçleri, Basra'daki fırsatçı ve saldırgan unsurlara IŞİD teröristleri gibi muamele edeceklerini açıkladı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-09-2018 10:19 - 130 Okunma
Irak Haşdi Şabi Harketi, yayınladıkları bir bildiride; “Biz Basra’daki fırsatçı, saldırgan ve tahripkar unsurlara IŞİD’lilere mücadele ettiğimiz gibi mücadele edeceğiz” açıklamasında bulundu.
 
Bildiride; “Irak dışından olan ihlalcileri, konsolosluklarını ve casusluk merkezlerini hedef alacağımız konusunda uyarıyoruz” ifadesi yer aldı.
 
Bildirinin devamında, çatışmaların sona ermesi ve vatandaşların hayatlarının korunması dini, insani ve ulusal bir görevdir ve onu korumak için Basra'da meydanlara inelim çağrısında bulunuldu.
 
Haşdi Şabi bildirinin devamında, "Bugün, Vahhabi-Siyonist Amerikan lobisinin ortaya çıkardığı terörist grup IŞİD'i yendikten sonra onların, Basra gençliğinin kötü hizmet ve yolsuzluğa isyanından suistifa ederek yeni bir ayaklanma ve huzursuzluk dönemini başlattıklarını görüyoruz'' açıklamalarına yer verdi.
 
Açıklamada; Haşdi Şabi merkezlerine düzenlenen saldırıları yabancıların emrettiğini ve Basra'nın içinde ve dışında paralı askerler tarafından gerçekleştirildiğini belirtildi.
 
Basra kentinde birkaç ay önce, kötü hizmetlere karşı bir protesto gösterisi yapıldı. Birkaç gün öncesine kadar, düşman ve fırsatçı gruplar protesto saflarına katılmasıyla tarafların ve hükümet merkezlerinin ve Basra'daki İran İslam Cumhuriyeti'nin konsolosluğunun yakılması da dahil olmak üzere insanları öldürme ve yıkıcı eylemler gerçekleştirdiler.
 
Irak milletvekilleri dün Basra'daki durumu görüşmek üzere Başbakan Haydar el-İbadi, İçişleri Bakanı Kasım el-Araci, Savunma Bakanı İrfan el-Hiyali, Su Kaynakları Bakanı Hasan el Cenabi, Sağlık Bakanı Adile Hemud, Basra Valisi Esad el-İdani'nin katılımlarıyla olağanüstü bir toplantı düzenlediler.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-09-2018 10:19 - 130 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
18-07-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım