Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
İFA Spor Klübünden Önemli Adım
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
12-09-2013 10:29 - 879 Okunma

 10 Eylül Salı günü camiamızın İFA Spor vasıtasıyla koruduğu alanda, yine İFA Spor'umuzun büyük ortak olduğu ülkemizin en büyük anfi tiyatrosu olan Arenamega'da yer alan spor alanlarını inceleyen İFA Spor Başkanı Mehti Şeren, iachaber.com'a yaptığı açıklamada yıllarca beklenen müjdeleri sıraladı:

"Öncelikle İAC Haber vasıtasıyla buradan tüm camiamıza karate salonunun çok kısa bir süre içerisinde faliyete geçeceğini ve erkekler için karete, bayanlar için ise diğer sportif faaliyetlerimizin, derslerimizin başlayacağını belirtmek istiyorum.

ArenaMega’nın İstanbul'umuz, camiamız için önemini hiç şüphesiz hepimiz bilmekteyiz ve bu tesislerden tüm camiamızın olduğunu bütün bölgelerimizin buradan faydanalabileceğini, camiamızın kullanımına her zaman açık olacağını belirtmek istiyorum.

Tesislerin son derece modern yapı ve temiz bir işcilik ile yapıldığını görmek bizleri son derece memnun ederken bu tesisleri bizlere sağlayan başta Küçükçekmece Belediyesi'ne ve başkanı sayın Aziz Yeniay’a, onunla beraber tüm çalışma ekibine teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Aziz Yeniay ile görüşeceğiz

İFA Spor Kulübü Başkanı Mehti Şeren bu hafta içerisinde Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile görüşeceklerini ve tesislerin son durumu ve kullanıma ne zaman başlanılabileceği hakkında bilgi alacaklarını belirtti.

Şeren ayrıca İFA Spor’un proje kapsamında yapılacak yeni halı sahaları ve idare binasını da yine yerinde inceleyip bilgi alındı. Halı sahaların yapımı son hızla devam ederken kısa bir süre içerisinde faliyet gösterebileceği bilgisi alındı.

Hatırlatalım ki, İFA Spor Kulübü 1999 Marmara Depremi'nde kadar ülkemizin en gözde karate kulüplerinden biri idi. Depremde kulüp salonu zarar görünce karate branşına ara vermek zorunda kalınmıştı. Yurt ve dünya çapında önemli başarılara imza atan sporcular yetiştiren İFA Spor, karate milli takımımıza da önemli isimler kazandırmıştır. Bu isimlerden Yaser Şahintekin bugün hala ay yıldızlı bayrağımızı dünyanın dört bir yanında dalgalandırmaktadır.

Karate ile birlikte fitness, tekvando, kick boks ve çeşitli salon sporlarının İFA Spor eliyle gerçekleştirileceği salondan camiamızın ve ülkemizin göğsünü kabartacak sporcuların yetişmesi bekleniyor.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
12-09-2013 10:29 - 879 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
15-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım