Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Irak yönetimi, cumhurbaşkanı yardımcılarının Barzani ile anlaşmasını reddetti
Irak merkezi yönetimi, cumhurbaşkanı yardımcılarından Nuceyfi ve Allavi’nin IKBY Başkanı Barzani ile yaptığı anlaşmaya karşı çıkarak, bu tür anlaşmaların Bağdat için bağlayıcı olmadığını belirtti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
09-10-2017 08:26 - 128 Okunma
Fars Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre; Irak Hükümet Sözcüsü Saad Hadisi bugün yaptığı açıklamada; Irak yönetiminin Barzani ile cumhurbaşkanı yardımcıları Usame Nuceyfi ve İyyad Allavi arasında yapılan anlaşma konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmediğini belirtti.
 
Bundan önce de Irak Başbakanı Haydar İbadi yaptığı açıklamada, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi IKBY ile diyalog için yegane mercinin anayasa olduğunu belirterek, referandum sonuçlarını reddetmesi halinde Erbil’le Bağdat’ın diyaloğa hazır olduğunu bildirmişti.
 
Bazı kaynakların aktardığına göre Mesut Barzani, Irak cumhurbaşkanı yardımcıları Allavi ve Nuceyfi ile Erbil-Bağdat arasındaki sorunların çözüm yolu konusunda 4 madde üzerinde mutabık kaldı.
 
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani’nin, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcıları İyyad Allavi ve Usame Nuceyfi ile Süleymaniye kentinde dün bir araya geldiği belirtildi.
 
Peşmerge yönetimi ofisinden yapılan açıklamada, Barzani, Allavi ve Nuceyfi’nin üçlü toplantısıda, Irak’ın içinde bulunduğu mevcut durum ve siyasi gelişmelere bağlı sorunların çözüm yollarını ele aldıkları ifade edildi.
 
Açıklamada üç tarafın da “Irak’taki gergin atmosferin yatıştırılması için siyasi partiler ve taraflar arasında görüşmelerin başlaması, görüşmelerin açık bir takvime göre yürütülmesi, Irak’ın kuzeyi üzerindeki yaptırımların ivedilikle kaldırılması ve en yakın zamanda Bağdat ile Erbil arasında toplantıların başlaması” konularında mutabakata vardığı kaydedildi
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
09-10-2017 08:26 - 128 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
15-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım