Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Kerry'den ilginç açıklama
Kerry Erdoğan’dan Gazze gezisini ertelemesini istedi
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
22-04-2013 08:59 - 616 Okunma

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Gazze ziyaretini ertelemesini istedi. Erdoğan nisan ayında Gazze’yi ziyaret etmek istediğini bildirirken, buna karşın İsrail bu ziyarete engel olmayacağı sözü verdi.

Pazar günü İstanbul’daki “Suriye’nin Dostları” adı verilen toplantı sonrasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Kerry “Biz Erdoğan’a onun Gazze’ye planladığı ziyaretini ertelemesinin daha iyi olacağını söyledik. Bazı nedenlerden dolayı onun gerçekleştirilmemesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi. Kerry, ayrıca Erdoğan ve Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun İsrail-Filistin anlaşmazlığının çözümüne önemli bir katkıda bulunabileceğini düşündüğünü ifade etti. Ancak, bu ziyaret için iyi koşulların beklenmesi gerektiğini belirtti. ABD Dışişleri Bakanı “Biz Filistin ve İsrail taraflarının dikkatinin mümkün olduğunca dıştan en az şekilde etkilenmesini istiyoruz” dedi ve onun sözünün sadece bir öneri olduğu, gezi hakkındaki kararı sadece Türkiye Başbakanı’nın kendisinin alabileceğini vurguladı.

İstanbul temaslarını anlatan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, "Abbasla görüştüm iki devletli çözüm bulmaya çalışıyoruz. Anlaşmanın yerine getirilmesi için yarın toplantı olacak. Muhalifler çoğulcu bir demokrasi kurmaya çalışacaklar. Muhaliflerin direniş gücünün artırmak için vaatlerimiz var. Muhalefeti desteklemeye kararlıyız ölümcül olmayan yardımı artırıyoruz. Yardım konusunda zaman veremem ama mümkün olduğu kadar çabuk olacak. Bu yardımlarla Güney’de durum değişecektir. Bu ziyaretin geciktirilmesi gerektiğini söyledik. Başbakan ve Dışişleri bakanı bu süreçte çok yardımcı oldu.Filistin Başbakanı’nın istifasından dolayı çok üzgünüz. Abbas’la istifa eden Başbakan’ın yerini kimin alacağını görüştük. Önümüzdeki aylarda yol haritasını ortaya çıkarmayı ümit ediyoruz. Yarın toplantı olacak ya ileri adım atılacak ya da esasları belirlenecek. Türkiye ve İsrail’i birbirine yaklaştırmak gerekiyor. Terörle mücadelede Suriye konusunda birlik mücadele ediyoruz" dedi.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
22-04-2013 08:59 - 616 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
22-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım