Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Mezhepçiliği ve Etnik Ayrımcılığı Ortadan Kaldırmalıyız
Irak Kürt yönetimi lideri, ABD ile anlaşmaya vardıklarını belirterek IŞİD’den kurtardıkları yerleri koruyarak topraklarını genişletme sinyali verdi. Bağdat yönetimiyle bağımsızlığı müzakere ettiklerini de belirten Barzani, referandum yapılabileceğini söyledi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
18-11-2016 08:16 - 460 Okunma
Pakistan’da Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan terörle mücadele üzerinden Batılı ülkeleri eleştirdi.
 
Pakistanlı parlamenterlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Batı IŞİD’in yanındadır” diyerek teröristlerin elinde bulunan silahların Batı menşeili olduğunu kaydetti.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İslam dünyasının her türlü fitne ve bozgunculuktan uzak durması gerektiğini belirterek “İslam her şeyin üzerindedir. Mezhepler bir yorum meselesidir. İslam dünyası her türlü etnik ayrımcılık ve mezhepçilikten kurtulmalıdır” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında mezhepçilik ve etnik ayrımcılık istismarının ortadan kaldırılması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:
 
“Bizler el ele verip, sorunlarımızın üstesinden gelemezsek Müslümanların içine düştükleri zillet çukurundan çıkartamayız. İslam nereden geliyor? Arapça silm kelimesinden geliyor. Silm barış demek. İslam’la terörü iç içe ifade edenler, onu iç içe yaşamak ve yaşatmaya çalışanlar İslam dinine en büyük zararı verenlerdir. İslam bir tevhid ve vahdet dinidir. 
 
En büyük gayesi yeryüzünde iyiliği hakim kılmak, kötülüğü ortadan kaldırmak olan bu aziz dinin mensupları olmaktan hepimiz iftihar ediyoruz. Bu ümmetin mensupları olarak Müslüman sıfatını hak etmenin şartı her türlü zulmün, haksızlığın, adaletsizliğin karşısında durmaktır, bize yakışan budur. 
 
Terör örgütleri Müslümanların arasındaki tefrikaları, farklılıkları kaşıyarak kendilerine taban bulmaya çalışıyorlar. Müslümanları bu zelil durumdan kurtarmak için mezhepçilikten, etnik ayrımcılığa kadar tüm istismar meselelerini ortadan kaldırmalıyız.”
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının başka bir bölümde FETÖ ve IŞİD’i “Katil Sürüsü” şeklinde niteleyerek Batı’nın IŞİD’in yanında olduğunu belirtti. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan El Kaide ve IŞİD’in İslam’a karşı yürütülen savaşın aracı olduğunu ifade ederek şunları söyledi:
 
“El Kaide ve onun bir parçası olan IŞİD gibi terör örgütleri sadece ve sadece Müslümanlara zarar veren, İslam’a karşı yürütülen savaşın aracı olan yapılarıdır. Türkiye olan bizler IŞİD’e karşı çok ciddi bir mücadele veriyoruz. Şu anda bu mücadeleyi hem içeride hem Suriye’de, hem Irak’ta veren bir konumdayız. Bu örgütün İslam’la yakında uzaktan, alakası yoktur. İslam’a bunların verdiği zararı kimse vermiyor. İslam’da, bizim dinimizde günahsız herhangi bir insanı öldürmeye, başını vurmaya hakkı yoktur. Peki bunların yanında kimler var? Batı şu anda IŞİD’in yanındadır. Ve bunların elinde yakaladığı silahların Batı menşeili olduğunu tespit ettik, gördük, görüyoruz. 
 
Bütün bunlar kime karşı yapılıyor? İslam dünyasına karşı yapılıyor. Bölünen neresi? Suriye, Irak, Libya, Afganistan. Ondan sonra bakıyorsunuz Afganistan’la, Pakistan vuruşturuluyor. Afganistan terörle mücadele ediyor mu, ediyor. Türkiye terörden kendisini kurtarabildi mi, kurtaramadı. 
 
Sadece IŞİD’le değil PKK, DEAŞ, YPG ile sürdürüyoruz. Müslüman kanı dökmekten başka hiçbir mahareti olmayan bu katil sürülerini en kısa zamanda İslam dünyasından söküp atmalıyız. Aksi takdirde ne Türkiye, ne Pakistan, ne İslam dünyası ne de insanlık huzura kavuşacaktır.”
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
18-11-2016 08:16 - 460 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
20-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım