Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Mişel Aun: İsrail’in Lübnan’a Yönelik Tehditleri Devam Ediyor
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Aun Amerika araştırma merkezinden gelen heyetle yaptığı görüşmede şu açıklamalarda bulundu: İsrail’in Lübnan’a yönelik tehditleri 1071 sayılı kararnamenin halen geçerli olmasına rağmen devam etmektedir ve İsrail bu kararnamenin uygulanmasına yönelik uluslararası talepleri görmezden gelmektedir. Lübnanlıların anayasayla ilgili konularda birlik olması ve kenetlenmesi istakrarın sağlanması ve krizlerle mücadelede önemli bir etkendir. Suriyeli mültecilerin mevcut sorunları giderilmeli ve ülkelerine dönmeleri sağlanmalıdır.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
30-11-2017 07:19 - 50 Okunma
Lübnan cumhurbaşkanı Mişel Aun, dün İtalya medyasından Lastampa’ya yaptığı açıklamada, Lübnan Hizbullah güçlerini siyonist rejim İsrail’in saldırıları karşısında en önemli güç olarak niteledi.
 
Mişel Aun, Hizbullah hareketinin Lübnan halkının direniş gücü olduğunu belirterek, Lübnanlıların Hizbullah’ı siyonist İsrail karşısında bir direniş gücü olarak gördüğünü söyledi.
 
Lübnan cumhurbaşkanı, Hizbullah’ın terörist girişimlerde bulunduğuna dair aleyhteki suçlamaların kabul edilemez olduğunu belirterek, Hizbullah’ın Lübnan’ın güvenliğinin sağlanmasında  çok önemli olduğunu belirtti ve ülke içinde ve dışında terörizme karşı mücadele verdiğini söyledi.
 
Lübnan cumhurbaşkanı Mişel Aun, başbakan Saad Hariri’nin görevinde kalmaya devam  edip etmeyeceğine dair soruya da, ”Lübnan partilerinin ülke içindeki ve dışındaki  görüşmeleri sürüyor, bu görüşmelerde Hariri’nin başbakanlığının devamı konusunda karar kılındığının anlaşıldığını’ söyledi.
 
Bu arada Lübnan hükümetinin gelecek hafta ve cumhurbaşkanının İtalya’dan dönmesinden sonra çalışmalarına yeniden başlayacağı bildiriliyor.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
30-11-2017 07:19 - 50 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
SALAT: DUA MI NAMAZ MI?
İbrahim ŞEREN
RAMAZAN ÖZLE BULUŞMA AYIDIR
Av. Sinan Kılıç
İnnaLillahi ve İnnaİleyhiraciun
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
22-01-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım