Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Nasrallah: Suudi Arabistan Hariri'yi ev hapsinde tutarak Lübnan'a savaş açmıştır
Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, Lübnan'ın 4 Kasım'da istifa eden başbakanı Saad el Hariri'nin Suudi Arabistan'da ev hapsinde tutulduğunu söyledi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
11-11-2017 08:20 - 185 Okunma
 Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, Lübnan'ın 4 Kasım'da istifa eden başbakanı Saad el Hariri'nin Suudi Arabistan'da ev hapsinde tutulduğunu söyledi.
 
 Lübnan Başbakanı Saad el Hariri'nin 4 Kasım'da istifa etmesi ve bu istifayı Suudi Arabistan'dan duyurmasının ardından Hizbullah'tan yeni bir açıklama geldi. Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah, Suudilerin Hariri'yi ev hapsinde tuttuğunu ifade etti.
 
 Seyyid Nasrallah, Hariri'nin istifasının geçersiz olduğunu, söz konusu kararın Suudi baskısı altında alınmış olduğunu söyledi.
 
 Seyyid Nasrallah, Hariri’nin Suudi Arabistan’da ev hapsine tutulduğunu ve ülkesine dönmesine izin verilmediğini ifade etti.
 
 Suudi Arabistan'ın Lübnan halkı ve Hizbullah'a savaş açtığını savunan ve 'Lübnan siyasetine eşi benzeri görülmemiş bir müdahale' ifadesini kullanan Seyyid Nasrallah, Riyad'ı halka yeni bir başbakan dayatma kararı almakla suçladı.
 
 Seyyid Nasrallah, Suudilerin, Lübnan siyasetini beklenmedik bir biçimde sarsmayı ve içişlerine müdahale etmeyi amaçladığını kaydetti.
 
 Hariri'ye hakaret etmenin tüm Lübnan halkına hakaret etmekle aynı anlama geldiğinin altını çizen Seyyid Nasrallah, Hariri'ye bir an önce ülkeye dönme çağrısında bulundu.
 
 Seyyid Nasrallah, Hariri'nin istifasının ardından açıklamada bulunan ilk ülkelerden biri olan işgalci İsrail'i de konuşmasına dahil etti. Seyyid Nasrallah, Suudi Arabistan'ın İsrail'i Lübnan'ı vurması için teşvik ettiğini söyledi.
 
 Lübnan'ın son bir senede Cumhurbaşkanı seçerek daha güvenli ve istikrarlı bir yer haline geldiğini söyleyen Seyyid Nasrallah, 'Lübnan bugün ABD'den daha güvenli bir yerdir' dedi.
 
 Seyyid Nasrallah, Suudilerin İsrail'den Lübnan'ı bombalamasını istediğini beyan ederek İsrail'le Lübnan arasında bir savaş çıkmasının olası olmadığını ifade etti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
11-11-2017 08:20 - 185 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
19-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım