Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Özgündüz: "Düşman oyununu oynadı ama oyunlar tersine döndü"
Halkalı Zeynebiye Camii'nde 27 Ekim 2017 Cuma hutbesinde binlerce kişiye seslenen Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz güncel konulara değindi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-10-2017 09:38 - 277 Okunma
IŞİD yani Irak Şam İslam Devleti ne oldu? 
 
Müçtehit fetva verdi, onların zalimliğine karşı bütün Iraklılar mallarını şereflerini korumak durumundaydı. Herkese vacipti, bir yirmi dört saat zarfında üç milyonu aşkın insan müracaat etti. Devlet bu müracaatın yaklaşık yüzde on kısmını karşıladı, geri kalanını yedek güç olarak aldı. Sadece bir kısmı silahlandırıldı.
Teker teker o vilayetlerin dördünü de temizlediler. Şuanda onların yuvalandığı son iki kısım var; onlar da Suriye sınırındadır. İnşallah önümüzdeki günlerde oralar da alınacak. Aslında saatlik iştir de namertçe sivil halkı canlı kalkan olarak kullanıyorlar, bu durum işi geciktiriyor.
 
Irak’ta IŞİD son nefeslerini çekiyor. Birkaç günlük iş kaldı, bitecek inşallah.
 
Dün gelmeyin, siz biz tahrik oluyoruz diyenler şimdi davul zurna ile karşılıyorlar. Devlet güçlerini gördüler. Haşdi Şabi de devlet gücüdür. Başkomutanlığa bağlı, onun emrinde devlet gücüdür. Resmi kanunla devlet gücü olmuştur ve terörsavardır. Çünkü onların bağlı oldukları merceiyet “Her vatandaşın malı canı size emanettir” demiştir.
Bu tarafta IŞİD’in girmesini fırsat bilen Barzani Peşmergeleri Musul’un bazı ilçelerini Kerkük’ün tamamını işgal ettiler. İsrail bunlardan bağımsızlığını ilan etmelerini istedi. Amerika da bundan yanaydı; sadece zaman erkendir dedi. Fakat Barzani’nin acelesi vardı. IŞİD’den başı açılsa devlet ona yüklenir diye referanduma gitti. Sonuçta Türkiye, İran ve Irak artık açık halde gördüler ki ikinci İsrail devleti kurulacak; bir takım kararlar aldılar.
 
Duam odur ki, Kerkük’te, Musul’da, Sincar’da olduğu gibi bu hudut kapılarından da çekilsinler; kan da akmasın. Ama öyle ya da böyle hudut kapıları alınacaktır. Bu da bir kaç saatlik iştir. Arzumuz kan dökülmeden olsun.
 
Düşman oyununu oynadı ama oyunlar tersine döndü. Şu anda Irak’ın Şia’sı da Sünni’si de hepsi Irak’ın birliği dirliğinden yana. Dün böyle değildi. Maksatları mezhep savaşları çıkarmaktı ama olmadı. IŞİD girdikten sonra Irak devlet oldu. Düşman Irak’ı parçalamak isterken birleştirmiş oldu. Suriye’de de durum aynı. Aynı şeyler orada da yaşanıyor.
Amerika Rakka’yı yerle yeksan etti. Resmiyete geçen yüzlerce ama öyle değil binlerce Rakkalı o şehrin altında kaldı. O meydanda da terörbaşı Öcalan’ın fotoğrafı altında halay çektiler.
Rakka’dan ve diğer bölgelerden kaçan terör çeteleri sınır kasabası Ebu Kemal’e toplanmış. Tek problem sivil halkın kullanılmasıdır. Artık saat sayıyorlar. 
 
Irak’ta olduğu gibi Suriye için de umarım ki devlet aklı üstün gelir ve meseleye milli açıdan bakılır. İsrail oyunu bozulur. Türkiye ve Suriye’nin işbirliği işleri kolaylaştıracaktır. Siyasilerin bir günde dost olması biraz zor gibi duruyor ama bence bu iş bürokrasiye bağlı. Bu noktada da kim Türkiye ve Suriye’nin işlerini bozmaya kalkışan yayınlar yaparsa bu kişiler İsrail’e hizmet ediyordur.
Bizim en uzun sınırlarımız Suriye iledir ve bunu korumamız lazım. Bu samimiyetin oluşmasına herkes katkı yapmalı. Suriye’de Türkiye düşmanlığı yapanlar veya Türkiye’de de Suriye düşmanlığı yapanlar İsrail ve
 
Amerika’ya hizmet etmiş olurlar.
 
Yemen’de hala katliam ve soykırım vardır. Savaş suçu sayılan silahlar kullanılıyor. IŞİD’in devlet şekli Suudi ve İsrail devletidir. Artık gizlemeye de lüzum görmüyor. İlkokullar neden vuruluyor, su kaynakları neden vuruluyor? Batı’nın insan hakları dediğinin hepsi slogandır. İşine geldiği gibi kullanıyor. O silahları ali Suud’a kim verdi bunlar verdi. Vermeye de devam ediyor. Suriye ve Irak’ta kullanılan teröristlerin bir kısmı Yemen’de kullanılmak üzere Afganistan’da kullanılmak üzere oraya intikal ediyor. 
 
Myammar meselesini günlerdir diyorum. Bangladeş ile anlaştılar bu insanları geri gönderme noktasında ama bana göre en doğru çözüm mübadeledir. Bölge İslam ülkelerindeki Budistlerle Myanmar’daki Müslümanları mübadele etmektir. Bu konuda da Türkiye’nin öncülük yapması gerektiğini düşünüyorum; çünkü Türkiye’nin tecrübesi var.
 
Baştan Irak konusunda ne dediysek haklı çıktık. O zaman da haklı idik, şimdi herkes gördü. Ortadoğu’da da keşke başından bu işler yapılsaydı, onca kan akmasaydı.  
Bahreyn’de zulüm artarak devam ediyor. Öz vatanında demokrasi istedi diye vatandaşlıktan atılabiliyor. Binlerce insan hapiste, birçoğu çocuk ve kadın. Hapiste olması yetmiyor, işkence altındadır. Allah Suudi devletine maşalık yapan Bahreyn Kralı’nın ailesinin belasını ve şerrini o mazlum halkın başından def etsin.
 
Afrika’da da Vahhabi Selefi cani anlayış bitirilecektir. Irak ve Suriye terörü nasıl bitireceğini dünyaya gösterdi. Onlara yardım ederler diye düşünüyorum. Bütün İslam coğrafyası asıl İslam’a dönecek. Tekfirci yobaz anlayış İslam coğrafyasında bitecek. İslam’ın aydın yüzü ortaya çıkacak. Allah bize o günleri göstersin. İmam Mehdi (af)’nin zuhurunu acil etsin.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-10-2017 09:38 - 277 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
17-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım