Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Resul-i Ekrem Camisi'nde Kutlu Doğum Coşkusu
Törene ilgi büyük oldu
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-01-2013 14:55 - 1374 Okunma


 İstanbul- Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz  Hz. Muhammed Mustafa (saa) ve aynı güne denk gelen İslam Fıkhının babası olan Hz. İmam Caferi Sadık (as)'ın doğum günleri İkitelli de bulunan Hz. Resul-i Ekrem Camisi'de düzenlenen anma ve kutlama etkinliğiyle anıldı.Törene ilgi büyüktü.

Kutlama törenine, İkitelli Hz. Ebu Talip Camii İmamı Ş. Ali Salman,CABİR Genel Sekreteri H.Ş.Musa Ayaztekin, El Mustafa Üniversitesi Türkiye Müdürü Dr. Resul Abdullahi, Araştırmacı Yazar Kenan Çamurcu ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. 

 Program, Ş. Resul Nur'un Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.  Resul-i Ekrem Camii İmamı Ş. Ammar İlter hoşgeldiniz konuşması yaptı. İlter vahted haftası münasebetiyle İslam dünyasına birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Bölgemizde yaşanan olaylara da dikkat çeken Ammar İlter,  Beşar Esad'ı Şii, Sünni, Alevi diye nitelendirmeye çalışanların mezhep çatışması çıkarma peşinde olduklarını söyledi.

İlter'in konuşmasının ardından  Kenan Bayazıt'ın okuduğu "Ya Resulullah" adlı güzel şiiri tüm Ehlibeyt aşıklarına duygusal anlar yaşattı.

Program  katılımcılardan Araştırmacı Yazar Kenan Çamurcu ise  tüm Müslümanları hak ile yaşamaya ve haktan ayrılmamaya çağırdı ve Suriye'de yaşanan insanlık dışı olaylara değindi. Suriye'de yaşanan vahşet ile Suriye halkının zor zamanlar yaşadığını anlattı. Hak ile batıl çatışmasının olduğu Suriye'de İslam'ı parçalamaya çalışdığını belirtti. Çamurcu konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Çamurcu'nun ardından söz alan CABİR Genel Sekreteri H. Ş. Musa Ayaztekin kutlama mesajlarıyla alemlere rahmet olarak gönderilen İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in gerçek manada tanınması gerektiğini vurguladı.

 Hz. Ebu Talip Camii İmamı H.Ş.Ali Salman da  Allah Resulü'nün nuru ile bütün alemlerin aydınlandoğını vurguladı.

H.Ş.Ali Salman'ın ardından , Uluslararası El Mustafa Üniversitesi Türkiye temsilcisi Dr. Resul Abdullahi  ise Hz. Peygamberin eşsiz özelliklerinden söz ederek İslam dünyasının onun emsalsiz özelliklerini örnek almaya çağırdı. 

Tören dua ve selavatlarla son buldu.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-01-2013 14:55 - 1374 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
20-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım