Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Suriye'de Hala Batı Destekli Terörizm Var
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Suriye krizine barışçı çözüm için yapılan Cenevre müzakerelerindeki sorunun bazı katılımcıların Suriye halkının görüşlerini yansıtmaması olduğunu söyledi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-12-2017 08:28 - 91 Okunma
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, açıklamalarını Rusya Başbakan Yardımcısı Dimitriy Rogozin ile Hmeymim Üssü'nde buluştuğu sırada yaptı.
 
Başarısızlığa uğrayan son tur Cenevre görüşmelerinde Suriye hükümetine yönelik suçlamaları 'geçersiz' olarak değerlendirdiklerini ifade eden Esad, Şam'ın 'Cenevre müzakerelerindeki sorunun bazı katılımcıların Suriye halkının görüşlerini yansıtmaması olduğunu' düşündüğünü açıkladı.
 
'SURİYE ULUSAL KONGRESİ'NİN FARKLI OLMASINI UMUYORUZ'
 
Rusya'nın Soçi kentinde yapılacak Suriye Ulusal Kongresi'nin 'temsil ve katılımcı' bağlamında Cenevre'den farklı olmasını umduklarını söyleyen Esad, kongre için başlıkları kararlaştırdıklarını, kongrede her konunun tartışılabileceğini ancak yeni anayasa ve seçimlerin öncelik olduğunu vurguladı.
 
Birleşmiş Milletler'in (BM) Suriye'deki uzlaştırma rolünü hoşnutlukla karşıladıklarını anlatan Esad ancak BM'nin bu rolünü bundan sonra da hoş karşılamaları için uluslararası kuruluşun Suriye'nin egemenliği ile bağlantılı olması gerektiğini belirtti.
 
'SAVAŞIN SONA ERDİĞİNİ SÖYLEMEK GERÇEKÇİ DEĞİL'
 
Suriye'de savaşın sona erdiğini söylemeinin gerçekçi olmadığını ancak bunun (savaşın) büyük kısmının üstesinden IŞİD'in yok edilmesi ile gelindiğini söyleyen Esad " Suriye'de terörle mücadele IŞİD'le sınırlı değil" mesajını verdi.
 
Batı ülkelerini Suriye'deki teröristleri desteklemekle suçlayan Esad  ana sorunlardan birinin de Fetih El Şam (eski adıyla Nusra Cephesi) olduğunu belirtti, Suriye'nin doğusundaki ABD destekli milisleri ise 'hain' olarak niteledi.
 
'BU TERÖRİZMİN BAŞINDA EL NUSRA VAR'
 
Suriye Devlet Başkanı " Herkesin dikkatinin sadece IŞİD'e odaklanmasının, Suriye'de hala Batı destekli terörizmin hala varolduğu gerçeğinden dikkati uzaklaştırma girişimi olduğunu anlamalıyız. Bu terörizmin başında El Nusra var.Terörizm sadece IŞİD'le sınırlı değil. IŞİD bu terörün sadece parçası. Ve hala IŞİD, El Nusra ve diğe radalrdaki örgütler gibi terör grupları varsa bu bizim hala savaşta olduğumuz anlamına gelir. Terör örgütünün adı ne olursa olsun son terörist yok edilince savaş bitecek. Ancak o zaman zaferden bahsedebiliriz" dedi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-12-2017 08:28 - 91 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
15-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım