Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Suudi Rejimin Bölge Siyaseti Yenilgiye Uğramıştır
Suudi Arabistanlı rejim muhalifi şahsiyetlerden bir kişi, ülke hükümetini "bir çete" olarak adlandırarak, Suudi rejiminin uluslararası kanunlara hiçbir şekilde önem vermediğini ve Bağdat'tan tutun Şam ve Beyrut'a kadar, siyasetlerinde yenilgiye uğradığını söyledi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
31-08-2017 09:04 - 138 Okunma
Üniversite şahsiyetlerinden ve aynı zamanda Suudi rejimi muhaliflerinden olan Doktor Mezavi El Raşid kendi Twitter sayfasında, Suudi rejiminin kabile eğilimi olduğunu ve hiçbir muhalif sese tahammül etmediğini yazdı. 
 
Arabistan'daki rejimi eleştirerek şu sözleri söyledi; Acaba burası, dünya ülkeleri arasından bir ülke midir, yoksa yasal olmayan bir çete mi? Siz kendinizi bir ülke zannediyorsunuz ancak yaptıklarınızla bunun aksini ispat ediyorsunuz. 
 
El Raşid: Suudi Arabistan'a bir çete hakim olduğu sürece bu ülkenin uluslararası kanunlara bağlı, muhterem bir sistem olarak anılması imkansızdır. 
 
Londra Üniversitesi Profesörü; Suudi rejim, Arap yarımadasının çehresini ve yüzünü toplumda, her türlü dış propagandadan daha çok tahrif etti. Bölgedeki her kriz ile birlikte Suudi rejiminin yüzünden bir perde daha kalkıyor ve rejimin ne kadar pis ve aşağılık olduğu daha çok ortaya çıkıyor. 
 
El Raşid ayrıca; "Şam'dan tutun Bağdat, Beyrut, San'a ve şimdi de Doha'ya kadar, Al-i Suud rejiminin siyasetlerinin bu krizleri yönetmede başarısız olduğu ve rejimin şaşkınlık ve kaybolmuşluğu açık ve ortadadır" şeklinde konuştu.  
 
El Raşid sözlerinin sonunda birlikteliğe vurgu yaparak; “Fars Körfezi Arap ülkelerinin insanları, özellikle de gençleri bu rejimler karşısında durabilmek için, adalet ve eşitlik isteyen seslerini yükseltmeli ve medeni bir toplum oluşturmalıdırlar. Bu gençlerin maslahatı birlikteliktedir, tefrikada değil.” dedi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
31-08-2017 09:04 - 138 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
16-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım