Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
TSK: 1 tank isabet aldı, 3 asker şehit
Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı ooperasyonuyla ilgili "1 tank isabet aldı, 3 askerimiz şehit oldu, 1 askerimiz yaralandı" açıklamasını yaptı
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-09-2016 08:24 - 365 Okunma
TSK, Fırat Kalkanı Harekatı'yla ilgili yeni bir açıklama yaptı 
 
TSK'dan yapılan açıklama şu şekilde;
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğimizi artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek maksadıyla; 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan “FIRAT Kalkanı Harekâtı” ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM’nin DEAŞ’la mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürülmektedir.
Suriye sınır hattında gerekli emniyet tedbirleri alınarak, saat 11.00’dan itibaren iki koldan ilerlenerek bir meskûn mahalde (Tall Ali) kontrol sağlanmıştır.
3 ASKER ŞEHİT, 1 ASKER YARALI
Muhalifler ile DEAŞ Terör Örgütü arasında Tell El Hava bölgesinde yaşanan çatışmalarda bir tankın isabet alması sonucu (saat 12.20), üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır.
Kilis güneybatısındaki boş bir araziye, DEAŞ Terör Örgütü kontrolündeki Kafer Ghan (Zeytinlik) bölgesinden atıldığı değerlendirilen bir adet cinsi tespit edilemeyen mermi düşmüş, herhangi bir zayiat meydana gelmemiş, merminin atıldığı değerlendirilen mevkide tespit edilen DEAŞ hedefine FIRTINA obüsleri ile misliyle karşılık verilmiştir.
 
Ateş destek vasıtaları tarafından harekât sahasında bulunan 15 DEAŞ TÖ hedefine toplam FIRTINA obüsleriyle 41 atım yapılmıştır. (Toplam: 486 hedefe 2.125 atım).
 
Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, 09.34-09.44 saatleri arasında Tall Ali, Tell El Hava ve Vukuf meskûn mahalli güneyinde tespit edilen dört DEAŞ TÖ hedefine yapılan hava harekâtı ile DEAŞ unsurlarının karargâh olarak kullandığı dört bina imha edilmiştir.
 
Koalisyon güçleri tarafından, Kafer Ghan (Zeytinlik) bölgesinde tespit edilen DEAŞ unsurlarına yönelik bir hava harekâtı icra edilerek, bir DEAŞ TÖ mensubu etkisiz hale getirilmiş, bir havan ve bir bina imha edilmiştir.
 
Suriye sınır hattında bir adet Bayraktar İHA ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyeti icra edilmeye devam edilmektedir.
 
AFAD ve Kızılay’a ait unsurlar ile Özgür Suriye Ordusu ve sivillere yönelik lojistik faaliyetler kesintisiz olarak sürdürülmüştür.
 
Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
10-09-2016 08:24 - 365 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
17-02-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım