Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
UNICEF Yemen Temsilcisi: Binlerce Yemenli Çocuğun Katili Arabistan’dır
UNICEF’in Yemen’deki temsilcisi basın mensuplarına yaptığı açıklamada; Yemen Savaşı başladığından beri bin 700’den fazla çocuk öldürüldü.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
31-08-2017 08:15 - 95 Okunma
UNICEF’in Yemen’deki temsilcisi Meritxell Relano: Yemen Savaşı’nın başlamasından bu yana 1721 tane çocuğun öldürüldüğünü biliyoruz ve 3 bin çocuk da saldırılar sonucu ağır yaralandı. Sadece son 2 ayda Yemen’in tamamında yaşanan çatışmalarda 38 çocuk hayatını kaybetti. Bunlar yalnızca resmi ve kayıtlı sonuçlar olup gerçek istatistikler bundan çok daha fazlası olabilir.
 
Ayrıca şöyle ekledi; Çatışmalar birçok şehirde devam ediyor ve çocuk ölümlerinin önünü alabilmenin tek yolu bu çatışmaların bitirilmesidir. Birçok çocuk ve sivil, çatışma olan bölgelerde sıkışıp kalmış durumdalar.
 
UNICEF’in Yemen temsilcisi devamında şu açıklamalara yer verdi; Biz hâlâ bu çatışmaları sonlandırmanın tek yolunun siyasi çözüm yolları olup ancak müzakereler sonucu bir sonuç elde edilebileceğini vurguluyoruz. Çatışmaların iki tarafından da bunu istedik. En yakın zamanda Yemenli çocuklara saldırıların durdurulması gerekiyor. Çocuklarımızı karayolu ile diğer sivil bölgelere göndermek için uğraştık ancak Yemen’in farklı bölgelerine ulaşımda büyük sorunlar yaşanıyor. Aynı zamanda farklı ülkelerden yapılan gayri resmi kurumların yardımlarını sivillerin ellerine ulaştırmak için de uğraşıyoruz.
 
Relano: Aynı şekilde çatışmanın taraflarından, bize ülkenin farklı bölgelerine ulaşım izin vermelerini talep ediyoruz. Bu konu bizim için bu çatışmalardaki en önemli konu sayılıyor. Bazı zamanlar doktorlar ve sağlık ve ilaç ekiplerine Yemen’de izin verilmiyor ve bu yüzden Yemen halkına gerekli olan yardımları ulaştıramıyoruz. Diğer yandan yardımların ulaşması için Yemen havaalanları ve gemi limanlarının açılması gerekiyor. Ancak bu yolla ülkeye yardımları alabiliriz.
 
Relano devamında şu sözlere yer verdi; Yemen’de Kolera salgınının baş göstermesinden dolayı ülkede yarım milyondan fazla insanın bu hastalığa yakalandığına şahit olduk. Bu feci durum karşısında sivil toplum kuruluşlarından yapılan yardımlar ve aynı zamanda Birleşmiş Milletler kurumlarının yaptığı yardımlarla mücadele ettik.
 
Relano röportajın sonunda şöyle söyledi; Biz çatışmaların tüm taraflarından uluslararası kanunlara bağlı kalmalarını ve kayıp sayısını en aza indirgemek için hastane ve okullara saldırıları durmalarını istiyoruz.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
31-08-2017 08:15 - 95 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
18-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım