Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Yeniçiftlik Hz. Abbas Camii'nin Temeli Atıldı
Bir Ehlibeyt meşalesi daha yandı
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
09-09-2013 18:11 - 2710 Okunma

Tekirdağ Yeniçiftlik'te Bir Ehlibeyt Meşalesinin daha temeli atıldı.

9 Eylül Pazar günü Tekirdağ'ın Yeniçiftlik İlçesi'nde gerçekleşen Hz. Abbas Camii temel atma törenine başta Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz olmak üzere, CABİR Başkanı Hasan Karabulut, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Cem Vakfı Genel Başkanı Yard. Metiner Orhan Dede, İl Müftü Yardımcısı Fikri Şahin, Caferi-der Başkan Yard. Niyazi Şeren ve Özcan Korhan, Avrupa Şia Meclis Başkanı ve Belçika Ehlibeyt Kurultayı Başkanı İsrafil Demirtekin, Avrupa Türk Caferiler Federasyonu 2. Başkanı ve Belçika Şii Müslümanlar Genel Sekreteri Habip Yıldırım, Zeynebiye Dernek Başkanı Seccad Erdoğan, Hacı Bektaşi ve Derneği Başkanı Seyid Sinan Boztepe Dede, Maltepe Cemevi Yönetimi Temsilcisi Doğan Ocak Dede, Ereğli Cemevi Yönetiminden Salih Eroğlu, Yeniçiftlik Cemevi Başkanı Cengiz Altınarık, Sultanköy Belediye Başkanı Ersin Çolpan ile yüzlerce Ehlibeyt dostu katıldı.



 Caferider Yönetim Kurulu Üyesi Ali Adar Sundu. Program, birlikte okunan İstiklal Marşının ardından, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.



Kuran-ı Kerim'in okunmasının ardından, Hz. Abbas Camii Dernek Başkanı Hacı Süleyman İlter hoşgeldin konuşmasıyla katılımcılara seslendi. İlter: "Marmara Ereğlisi'nde kalabalık bir nüfusa sahibiz ve İbadetlerimizi yapmak için camiye ihtiyaç  duyduk. Yardımda bulunanlara çok teşekkür ediyoruz." dedi.



İlter'in ardından kürsüye çıkan Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı Seyid Sinan Boztepe selamlama konuşmasının ardından: "Türkiye'deki dik duruşuyla, Ehlibeyt'i savunmasıyla, emperyalist ve siyonistlere karşı duruşuyla, Selahattin Özgündüz sadece Caferiler'in değil, bütün Ehlibeytçiler'in lideridir." dedi ve teşekkür ederek kürsüden ayrıldı.

Boztepe'nin ardından selamlama konuşması için kürsüye çıkan İl Mütfü Yardımcısı Fikri Şahin "Müminler ancak kardeş olabilirler, eğer aralarında bir kavga çıkmışsa ıslah edin. Siz, hak tarafında bulunun. "ayetlerini okuyarak birlik beraberlik mesajları verdi.
 


Şahin'in ardından, Cem Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Metiner Orhan Dede, konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıktı: "Ne mutlu ki bizlere, Ehlibeyt dostları olarak bu mescitde de Ehlibeyt isimleri anacağız." dedi.


Orhan Dede'nin ardından, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan "Yeniçiftlik her zaman arzu ettiğimiz bir ibadet evine kavuşuyor. Bugün bu caminin temelinin atılmasıyla, tarihi bir gün yaşanıyor." dedi.


Uyan'ın konuşmasının sonrasında kürsüye çıkan Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz kürsüye gelerek katılımcıları selamladı.  "Emperyalist ve siyonistlerle yoldaş olmayı biz milletçe hazmetmeyiz, ne Şafiisi, ne Alevisi, ne Hanefisi, ne Caferisi. Bu millet her zaman İslamın sancaktarlığını yapıyor. Haçlının karşısında durmuştur. Kendisine yakıştırmaz haçlının peşine takılıp İslam beldelerini bombalamayı. Allah nifak ehlini yok etsin. Kuran sevgisiyle hepimiz doğru yola ulaşabiliriz. Burada bir camii yapılıyor, camiinin Şiisi, Sünnisi olmaz. Fıkhi bir takım farklılıklar vardır, herkes kendi fıkhına göre özgürce yaşayabilir, dini vecibelerini öğrenebileceği mabedin olmasında bir sakınca yoktur. Orayı bağnazlık, yobazlık, fitne ve fesat mekanına çevirmedikçe sıkıntı yoktur. Biz Habil olmaya adayız, Kabil olmaya değil.  " dedi.



Tören, salavatlarla cami temelinin atılmasıyla son buldu.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
09-09-2013 18:11 - 2710 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
13-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım